Haber Detayı
26 Mart 2018 - Pazartesi 09:55 Bu haber 2152 kez okundu
 
Başarı Koleji’nde Dünya Su Günü kutlandı
Başarı Koleji’nde '22 Mart Dünya Su Günü' dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.
EĞİTİM Haberi
Başarı Koleji’nde Dünya Su Günü kutlandı

 

Başarı Koleji’nde '22 Mart Dünya Su Günü' dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Yaşam kaynağı suyun önemine dikkat çekmek amacıyla okulun TEMA Kulübü öğrencileri ve öğretmenleri Ebru Çeker yönetiminde, Manavgat TEMA Vakfı Başkanı Şenay Malbora işbirliği ile gerçekleştirilen etkinlikler için tüm öğrenci ve öğretmenler mavi tonlarında tişört ile okula gitti.

Okul bahçesinde düzenlenen törende TEMA Kulübü öğrencileri, su kirliliğine dikkat çekmek ve suyun önemi vurgulamak amacıyla sundukları programda arkadaşlarını bilgilendirdiler.

TEMA Kulübü öğrencileri boş damacanalardan oluşturdukları ritim grubu ile arkadaşlarına ve öğretmenlerine su günü ile ilgili şarkılar seslendirdiler.

Büyük beğeni toplayan damacana ritim grubunun gösterisinin ardından öğrenciler, bahçede su zinciri oluşturarak yürüyüş yaptılar. Su zincirinin sonunda öğrenciler su damlası ve su yazısı oluşturarak hatıra fotoğrafı ile su gününe özel şarkıları ile programı sonlandırdılar.

Yaşam kaynağı suyun önemine dikkat çekmek, su kirliliği ve su tasarrufu konularında farkındalık yaratmak amacıyla böyle bir etkinlik düzenlediklerini ifade eden Manavgat TEMA Vakfı Başkanı Şenay Malbora ve Başarı Koleji TEMA Kulübü Öğretmeni Ebru Çeker, öğrencilerin bu bilinci kazanmaları konusunda çalışmalarının devam edeceğini söylerken, etkinliğin düzenlenmesinde görev alan tüm öğrenci ve öğretmenlere teşekkür ettiler.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Başarı, Koleji’nde, Dünya, Su, Günü, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı