İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
Basketbol Topu
Basketbol Topu
Ahşap Boyası Nedir
Ahşap Boyası Nedir
Haber Detayı
05 Ocak 2019 - Cumartesi 14:39 Bu haber 6192 kez okundu
 
Başarı Koleji’nde şiir dinletisi
Başarı Koleji’nde düzenlenen ‘Şiir Sokağında Müzik Esintisi’ isimli şiir dinletisi, izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.
SANAT Haberi
Başarı Koleji’nde şiir dinletisi

 

Başarı Koleji’nde düzenlenen ‘Şiir Sokağında Müzik Esintisi’ isimli şiir dinletisi, izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

Unutulmaz eserleriyle Türk edebiyatında ufuklar açan şairleri anmak amacıyla Başarı Koleji’nde şiir dinletisi gerçekleştirildi.

Şiir dinletisinde davetliler zaman zaman duygusal anlar yaşarken, seslendirmeleriyle şiirlere ayrı bir güzellik katan öğrencileri ve öğrencilere canlı müzik ile eşlik eden öğretmenleri hayranlıkla izlediler.

ŞİİR SOKAĞINDA MÜZİK ESİNTİSİ…

Davetlilerin şiirleri dinlerken duygulandıkları, bazılarının gözyaşlarını tutamadıkları gözlendi. Öğrencilerin başarıyla seslendirdiği şiirler, izleyicilerden büyük alkış alırken şiirlere canlı müzik ile eşlik eden öğretmenler, şiir sevenleri alabildiğine duygulandırdı.

Şiirler eşliğinde söylenilen şarkıların seçiminde gösterilen itina, şarkıların şiirler ile güzel bir şekilde uyum sağlamasına neden oldu.

Şiir ve şarkılara eşlik eden öğrencilerin kostümleri, sokak konsepti ile hazırlanan sahne dekorasyonu, ses-ışık sistemi gibi tüm ayrıntılar düşünülerek oluşturulan atmosfer, davetlileri adeta büyüledi.

Şiir Dinletisi, Anadolu Ateşi dans grubunun sergilediği şiir gecesine özel muhteşem gösteri ile final yaptı.

Final bölümünde öğrenci ve görevli öğretmenlerle birlikte sahneye çıkan Başarı Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Numan Gödek, Genel Müdür Nazmi Ünal, Ortaokul Müdürü Necip Özbay, 2018’in son günlerinde yeni bir yıla girerken velilere ve davetlilere sanat dolu bir gece yaşatan öğrencilere, öğretmenlere ve programa katılan velilere teşekkür ettiler.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Başarı, Koleji’nde, şiir, dinletisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı