Haber Detayı
23 Aralık 2017 - Cumartesi 08:38 Bu haber 2500 kez okundu
 
Başarı Koleji’nde Yerli Malı Haftası kutlandı
Başarı Koleji Anaokul ve İlkokul öğrencileri, yerli ürünlerin tüketimine dikkat çekmek amacıyla, Yerli Malı Haftası etkinliği düzenledi.
EĞİTİM Haberi
Başarı Koleji’nde Yerli Malı Haftası kutlandı

 

Başarı Koleji Anaokul ve İlkokul öğrencileri, yerli ürünlerin tüketimine dikkat çekmek amacıyla, Yerli Malı Haftası etkinliği düzenledi.

Bir hafta boyunca beslenmenin, tutumlu olmanın ve Türk mallarının kullanımının önemini öğretmenleri rehberliğinde öğrenen öğrenciler, gerçekleştirdikleri etkinliklerle birlik ve beraberliğin önemini bir kez daha anladılar.

Yerli Malı Haftası etkinlikleri kapsamında minik öğrenciler, evlerinden getirmiş oldukları yiyecekleri arkadaşları ile paylaşarak Yerli Malı Haftası'nı büyük bir coşku içerisinde kutladı.

Etkinlikte veli – okul – öğretmen işbirliğinin en güzel örneği sergilendi. Düzenlenen etkinlikler kapsamında okulda öğrencilere, öğretmenleri tarafından tutumlu olmak ve yerli malı kullanmanın ekonomik açıdan önemi ve yerli malı kullanımının sağlık açısından da faydaları anlatılırken alışveriş sırasında özellikle yerli mallarının alınmasına özen gösterilmesi gerektiğinin altı çizildi ve fast-food kültürünün zararları ile sağlıklı beslenmenin önemi anlatıldı. Etkinlikte öğrenciler evde annelerine hazırlattıkları yiyecekleri arkadaşlarıyla paylaştı.

Öğrencilerin birbirinden güzel bölgenin kendine özel yemeklerini ve belirli eşyalarını tanıttıkları etkinlikte öğrenciler oldukça keyifli anlar yaşadı.

İlkokul Müdürü Ali İbrahim Öz, yerli ve milli olmanın çok önemli olduğunu belirterek, "12-18 Aralık Tutum Yatırım ve Türk Malları haftası olarak kutlanıyor. Yabancı ülkelerin ürünlerini kullanmak yerine, Türkiye'de üretilen ürünlerin kullanılmasını hedefleyen hafta, 1946 yılından itibaren Yerli Malı haftası olarak kutlanmaya başlamış, 1983 yılında adı Tutum, Yatırım ve Türk Malları haftası olmuştur. Tutum, Yatırım ve Türk Malları haftasını kutlayan öğretmen ve öğrencilerimiz başta olmak üzere, özverili bir şekilde destek veren tüm velilerimize teşekkür ederiz” dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Başarı, Koleji’nde, Yerli, Malı, Haftası, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı