Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 13:43 Bu haber 4951 kez okundu
 
Başarı Temel Lisesi’nin YGS şampiyonlarından Günlü ve Sarıdemir’e ziyaret
Özel Manavgat Başarı Temel Lisesi öğrencileri, 12 Mart’ta gerçekleştirilen YGS sınavında elde ettikleri başarıları Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ile birlikte paylaştı.
EĞİTİM Haberi
Başarı Temel Lisesi’nin YGS şampiyonlarından Günlü ve Sarıdemir’e ziyaret

Özel Manavgat Başarı Temel Lisesi öğrencileri, 12 Mart’ta gerçekleştirilen YGS sınavında elde ettikleri başarıları Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir ile birlikte paylaştı.

YGS sınavında derece elde eden Özel Manavgat Başarı Temel Lisesi öğrencileriAli Emre Öz, Ramazan Deveci, Fatma İrem Çanak, Onat Ger, Güray Şehirli ve Zeynep Demirtaş, okul müdürü Mehmet Yılmaz, okul kurucusu İbrahim Yiğit ve okul aile birliği başkanı Emin Toros ile birlikte Manavgat Kaymakamı Nazmi Günlü ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir’i makamlarında ziyaret etti.

İlk önce Kaymakam Günlü’yü ziyaret eden Özel Manavgat Başarı Temel Lisesi öğrencileri ve idarecileri, Kaymakam Günlü’ye okul hakkında ve ziyaret sebebi ile ilgili olarak bilgi verdi. Öğrenciler kendileri ile bir süre sohbet eden Kaymakam Günlü’ye bir buket çiçek verdiler. Ziyaretten memnuniyet duyan Kaymakam Günlü, “Nihai hedef insanın mutluluğudur, mutlu olacağınız meslekleri seçin. Hedefi yüksek olan öğrencilersiniz sizleri böyle başarılı gördükçe bende mutlu oluyorum” diye konuştu.

Kaymakam Günlü’nün ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir’i makamında ziyaret eden öğrenciler, Sarıdemir’e de çiçek takdim ettiler. Öğrencileri memnuniyetle karşılayan Sarıdemir, “Önünüzde zorlu, yorucu bir süreç var ama bu hiç birinizin gözünü korkutmamalı, sizin üstesinden de gelemeyeceğiniz, başaramayacağınız şeyler değil, hatta sizin için basit olan şeyler. Hepimizin çabası sizler için, Vatanını, Milletini seven, Vatanına, Milletine faydalı olan bir mesleği seçeceğinizden hiç şüphem yok. Kendiniz için, Aileniz için, için çalışmaya devam etmeniz lazım. Bizler yarınlarımıza ne bırakabilirsek bizim için kar, sizler bizim yarınlarımızsınız, Sizlerde yarınlarınıza ne bırakabilirseniz sizin için en büyük kazanç o olacaktır. Ben tekrar hepinize başarılar diliyorum” dedi.

Ziyaretleri değerlendiren Özel Manavgat Başarı Temel Lisesi Müdürü Mehmet Yılmaz, dereceye giren öğrencilere başarılarından, emeği geçen öğretmenlere vevelilerede desteklerinden dolayı teşekkür etti. Yılmaz, “Başarının sırrı disiplinli çalışmadır. Hiçbir başarı tesadüf değildir” dedi.

Özel Manavgat Başarı Temel Lisesi, 12 Mart Yüksek Öğretime Geçiş Sınavında (YGS) dereceye giren öğrenciler şöyle;

Ali Emre Öz Türkiye 24.sü, Ramazan Deveci 1082.ci, Fatma İrem Çanak 5730.cu, Onat Ger 9579.cu, Güray Şehirli 16290.cı, Zeynep Demirtaş 18218.ci

Kaynak: (BG) - Büşra Güler Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Başarı, Temel, Lisesi’nin, YGS, şampiyonlarından, Günlü, ve, Sarıdemir’e, ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı