Haber Detayı
04 Ekim 2019 - Cuma 07:55 Bu haber 4020 kez okundu
 
Başkan Böcek, “Büyüklerimizden öğreneceğimiz çok şey var”
Antalya Valiliği, Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Akdeniz Üniversitesi arasında “60+ Tazelenme Üniversitesi” projesi kapsamında 60 yaş ve üstü vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine gönüllü katılımlarını sağlayıcı işbirliği protokolü imzalandı. Protokol kapsamında Tazelenme Üniversitesi’nin 4. sınıf öğrencileri kamu kuruluşlarında ve Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimlerinde gönüllü hizmet yaparak tecrübelerini ve bilgi birikimlerini paylaşacak.
KÜLTÜR Haberi
Başkan Böcek, “Büyüklerimizden öğreneceğimiz çok şey var”

Antalya Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleşen protokol imza töreninde Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan ve Tazelenme Üniversitesinin öğrencileri hazır bulundu. 

HEDEF KALİTELİ YAŞLANMAK
Antalya Valisi Münir Karaloğlu, hayat tecrübesini içinde yaşadığımız toplumla paylaşmak fikriyle ortaya çıkan projenin önemine değinerek “Hedef kaliteli yaşlanmak” dedi. Vali Karaloğlu bir sosyal sorumluluk projesi olarak ortaya çıkan Tazelenme Üniversitesi’nin bugün gelinen noktada tüm dikkatleri üzerine çektiğini belirtti. Vali Karaloğlu, “Türkiye’de ortalama ömür 78 yıl olmuş. Bu 60 yaş üzerinde insanların topluma verebilecekleri daha çok şeyin olduğunu gösterir. Emeği geçen herkese belediyemize, üniversitemize teşekkür ediyorum” dedi.
BAŞKAN BÖCEK’TEN TEŞEKKÜR 
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ise Konyaaltı Belediye Başkanı iken Gerontoloji Derneği’nin sponsoru olduklarını ve genel merkezini 2004 yılında Konyaaltı ilçesinde kurduklarını hatırlatarak, “Büyüklerimiz devlete, millete hizmet etmişler şimdi de sosyal proje kapsamında tecrübelerini paylaşacaklar. Elbette bunca yaşanmışlığın ardından büyüklerimizden öğreneceğimiz pek çok şey var. Böylesine önemli bir amaca hizmet edecek olan sosyal projenin bugün ilk adımını atıyoruz” diye konuştu. Protokolün hayırlı olmasını dileyen Başkan Böcek, emeği geçenlere de teşekkür etti. 
SONUÇ RAPORU HAZIRLANACAK
Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal ise Tazelenme Üniversitesi’nin sağlıklı yaşlanmayı hedeflediğini belirterek, böylesi bir projeye öncülük ediyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Protokolün kapsamı hakkında bilgi veren Akdeniz Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Gerontoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. İsmail Tufan, proje gönüllülerinin haftada 3 gün 4 saat kamu kuruluşlarında ve Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin ilgili birimlerinde görev üstleneceklerini söyledi. Proje gönüllülerinin haftada bir gün yaşamış oldukları tecrübeyi derslerde arkadaşlarıyla paylaşacaklarını söyleyen Tufan, bunun bir sonuç raporu haline getirileceğini belirtti. 
Protokolün imzalanmasının ardından 60+ Tazelenme Üniversitesi öğrencileri duygularını paylaşarak tecrübelerini böylesi bir proje ile paylaşacak olmanın heyecanını yaşadıklarını söyledi. 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Başkan, Böcek,, “Büyüklerimizden, öğreneceğimiz, çok, şey, var”,
Yorumlar
Haber Yazılımı