Haber Detayı
28 Ekim 2020 - Çarşamba 16:03 Bu haber 4600 kez okundu
 
Bayram mobil konserlerle kutlandı
Cumhuriyetin 97. yıldönümü nedeniyle Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından Antalya'nın 19 ilçesinde gerçekleştirilen mobil konserler vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. Önceki gün Manavgat'a gelen mobil konser aracı Side'de de turistler tarafından yoğun ilgi gördü. Diğer taraftan Antalya Büyükşehir Belediyesi vatandaşlara bayrak ve maske dağıttı.
YAŞAM Haberi
Bayram mobil konserlerle kutlandı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyet’in ilanının 97’nci yıldönümü kutlamaları ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Antalya genelinde çeşitli etkinlikler düzenledi. Büyükşehir Belediyesi şehrin dört bir yanını Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle  donatırken, vatandaşlara ve esnafa da bayrak ve maske dağıttı.
CANLI HEYKELLERLE KURTULUŞ SAVAŞI
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’ndaki etkinlikleri canlı heykel performansı ile renklendi. Mehmetçik ve sağlık çalışanı temalı canlı heykellerin Kurtuluş Savaşı günlerini anlatan performansı ilgi çekiyor. Büyükşehir Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı coşkusunu Cumhuriyet Bandosu mobil konserleri ve Cumhuriyet Meydanı’na kurduğu etkinlik alanında Antalyalılara yaşatmaya devam ediyor. Meydanda Kurtuluş Savaşı’ndan Cumhuriyetin ilanına kadar olan süreci anlatan gazete manşetlerinden oluşan 97. Yıl Cumhuriyet sergisi adeta vatandaşları zaman yolculuğuna çıkarıyor.
Vatandaşlar etkinlik alanı içine yerleştirilen arttırılmış gerçeklik teknoloji stantlarında Atatürk’ün 3 boyutlu görseli ile fotoğraf çektirebiliyor. Ayrıca etkinlik alanında canlı heykel performansları sergileniyor. İki sağlık çalışanı ve iki Mehmetçiğin Kurtuluş Savaşı günlerini anlatan performansları büyük beğeni topluyor. Antalyalılar, ellerinde Türk Bayrakları olan canlı heykellerle bol bol fotoğraf çektirip, anı ölümsüzleştiriyor.
MOBİL KONSER COŞKUSU
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında ilçelerde
düzenlediği mobil konserler de devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi Bando ve Orkestrası ile
yerel sanatçılardan oluşan Cumhuriyet Bandosu, Serik, Manavgat, Elmalı ve Korkuteli’de
konser verdi. Mobil etkinlik otobüsünün geçtiği yerlerde ellerindeki Türk Bayraklarıyla
konsere eşlik eden her yaştan Antalyalı büyük bir coşku yaşadı.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Bayram, mobil, konserlerle, kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı