Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 12:11 Bu haber 2119 kez okundu
 
Boztaş, YÖREX hazırlıklarını anlattı
MATSO Başkanı Ahmet Boztaş Yörex fuarına yaptıkları hazırlıkları tanıtmak konulu basın toplantısı düzenledi.
GÜNDEM Haberi
Boztaş, YÖREX hazırlıklarını anlattı

Tarımsal üretim yapan firmaların yer aldığı MATSO 2'ncü grup üyelerinin de katıldığı toplantıda Başkan Boztaş, Yörex Fuarının önemini belirterek “Yöresel ürünlerde markalaşmayı sağlamak, yöresel ürünlerin ticarileşme süreçlerini desteklemek, yöresel ürünlerin katmak değerini arttırmak, yöresel ürünleri tanıtmak, ürünleri ulusal pazarlardan uluslararası pazarlara taşımak fuarın başlıca amaçlarındandır. Yöresel ürünlerin marka kimliğinin oluşturulmasında ve coğrafi işaret alınmasında fuarın önemli rolü bulunmaktadır” dedi.

Ayrıca MATSO olarak Manavgat'ın ürünlerini tanıtmak amacıyla katılacakları fuara en iyi şekilde hazırlandıklarından bahseden Başkan Boztaş “Fuarda Manavgat Altın Susamı’nın yanı sıra ilçemizde yetişen portakal, muz, zeytin, nar, Belenobası Karpuzu, defne, tahin ve keçiboynuzu ürünlerimizi tanıtacağız. Manavgat Altın Susamı için coğrafi işaret başvurusunu daha önceden yaptık. Şimdi aynı girişimi, Belenobası Karpuzu, Manavgat Tahini için de yapacağız. Bu arada son yıllarda ilçemizde üretimi sürekli artan Manavgat Muzu da marka olma yolunda ilerliyor” diye konuştu.
Başkan Boztaş konuşmasını “Çarşamba günü başlayacak fuardaki standımıza hepinizi davet ediyorum. Geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” diye bitirdi. 

 

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Boztaş,, YÖREX, hazırlıklarını, anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı