Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 08:57 Bu haber 5545 kez okundu
 
Büyükşehir'den 'Antalya Ulaşım Çalıştayı'
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’yı planlı, kurallı, kimlikli bir kent yapma hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor.
SİYASET Haberi
Büyükşehir'den 'Antalya Ulaşım Çalıştayı'

Bu bağlamda 7 ilçeyi kapsayan Ulaşım Ana Planı’nın 19 ilçenin tamamını kapsayacak şekilde revize edilmesi, raylı sistem Konyaaltı- Kundu hattının fizibilite ve proje süreçlerinin başlatılması konusunda ilgili odalar ve STK’larla birlikte Şubat ayında “Antalya Ulaşım Çalıştayı” düzenlenecek. Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Başdanışmanı Dr. Cem Oğuz, Başkan Danışmanı Alper Gökçay, Prof. Dr. Halim Ceylan, Prof. Dr. Soner Haldenbilen, Ulaşım

Planlama ve Raylı Sistem Daire Başkanı Nurettin Tonguç ve birim müdürleri ile birlikte ulaşımın masaya yatırıldığı bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama Süreçleri, mevcut durum değerlendirmesi, 2020-2024 yılları arası çalışma önerileri konuları ele alındı.

YOL HARİTASI BELİRLENDİ
Şu an 7 ilçeyi kapsayan güncel Ulaşım Ana Planı’nın 19 ilçeyi kapsayacak şekilde zorunlu olarak revize edilmesi ve yeniden yapılmasıyla ilgili yol haritası çizildi. Ayrıca yapımı devam eden 3. Etap Raylı Sistem inşaatındaki sorunların çözümünde bilimsel ve teknik bilgi alışverişinde bulunuldu. Yeni yapılması planlanan Konyaaltı – Kundu 4. Etap Raylı Sistem hattının başlayan fizibilite çalışmaları ve uygulama projeleriyle ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

ULAŞIM ÇALIŞTAYI
Toplantıda, Şubat ayında ulaşım esnaf odaları, meslek odaları, Kent Konseyi, ilgili STK’larla birlikte Ulaşım Ana Planı planlaması, 4. Etap Raylı Sistem Hattı Projesi ve Antalya ulaşımının masaya yatırılacağı bir “Antalya Ulaşım Çalıştayı” düzenlenmesi, Antalya kent içi ulaşımının tüm bileşenleri ile sorunları tartışıp çözüm yolları konusunda doğru adımların atılması kararlaştırıldı.

YETERSİZLİKLER BELİRLENDİ
Toplantıda, Antalya ulaşımındaki yetersizlikler, toplu ulaşım alt yapısı, bisiklet ulaşımı ve alt yapısı, yaya ulaşımı, özel otomobil ulaşımı, otopark alanları, karayolu ulaşım ağı alt yapısı, çevre yerleşimlere toplu taşıma bağlantıları, şehirlerarası ulaşım bağlantıları, kent içi yük taşımacılığı ve kurumsal yapı olarak belirlendi. Toplantıda ayrıca Bisiklet Eylem Planı, Otopark Eylem Planı, Yaya Eylem Planı, Yol Güvenliği Eylem Planı hazırlanması, yakın çevre ulaşım koşullarının iyileştirilmesi ve entegrasyonu konuları ele alındı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Büyükşehir'den, 'Antalya, Ulaşım, Çalıştayı',
Yorumlar
Haber Yazılımı