Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 15:47 Bu haber 5144 kez okundu
 
Büyükşehir temizlik işçilerine 'Güvenlik Semineri’
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü faaliyet ve projeleri kapsamında Kamu Güvenliğini Korumak, Kurumlar Arası İş Birliğinin ve Güvenlik Hizmetlerine Toplumun ve Tüm Kurumlarının İştiraklerinin” sağlanması amacıyla alanda çalışan (800) temizlik çalışanına yönelik seminer verildi.
EĞİTİM Haberi
Büyükşehir temizlik işçilerine 'Güvenlik Semineri’

Yaz ve kış aylarında turizm sezonunun açık olması sebebi ile, yerli ve yabancı turist ile vatandaşlarımızın, parklara, bahçelere,  AVM’ lere, caddelere, sokaklara ve deniz kenarlarına gitmeleri sonucunda güvenlikleri de gündeme geliyor. Bu bölgelerdeki insan ve araç yoğunluğu artmasına bağlı olarak buna bağlı suç ve sansasyonel eylem oranlarında artışlar yaşanabiliyor. Bu tür yoğun ortamlarda KGYS-Mobese Kamera Sistemleri ve Emniyet birimlerince tedbirler alınıyor.

Güünü her anında görev yapan Emniyet görevlileri ile beraber alanda olan, erken vakitte caddelerde, sokaklarda ve yoğun bölgelerde görev alan Büyükşehir Belediyesi temizlik personellerine, alanda çalıştıkları süre zarfında dikkat etmeleri gereken konular hakkında "Güvenlik Tedbirleri" ile ilgili seminer verilmesinin olabilecek veya gözden kaçan olayların önlenmesinde fayda sağlayacağı değerlendirilerek bu kapsamda proje yapıldı.
Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü faaliyet ve projeleri kapsamında; Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü görevlileri ile Terörle Mücadele ve Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin katılımıyla "Kamu Güvenliğini Korumak, Kurumlar Arası İş Birliğinin ve Güvenlik Hizmetlerine Toplumun ve Tüm Kurumlarının İştiraklerinin" sağlanması amacıyla alanda çalışan 800 temizlik çalışanına yönelik 06-07 Ocak 2020 tarihlerinde Atatürk Kültür Merkezi Perge salonunda Güvenlik Semineri verildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Büyükşehir, temizlik, işçilerine, 'Güvenlik, Semineri’,
Yorumlar
Haber Yazılımı