Haber Detayı
28 Kasım 2019 - Perşembe 11:36 Bu haber 5842 kez okundu
 
Büyükşehrin sanat gururu Nil Göksel
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in desteğiyle Viyana’da düzenlenen Edelweiss 2019 Uluslararası Piyano yarışmasına katılan Nil Göksel büyük bir başarıya imza atarak birincilik kazandı.
KÜLTÜR Haberi
Büyükşehrin sanat gururu Nil Göksel

Piyano eğitimine Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuvarı’nda başlayan Nil Göksel, Antalya’nın ve Türkiye’nin gururu oldu. 22-24 Kasım tarihlerinde Avusturya’nın başkenti Viyana’da düzenlenen Edelweiss 2019 Uluslararası Piyano Yarışması’na Antalya Büyükşehir Belediyesi Muhittin Böcek’in destekleriyle katılan 8 yaşındaki Nil Göksel, birincilik ödülü ile döndü. Aynı yarışmada Antalya’dan İpek Kara da ikinciliği elde etti.

KÜÇÜK YAŞTA BÜYÜK BAŞARILAR
16 ülkenin çeşitli yaş gruplarından piyanistlerin katılıp eserlerin değerlendirildiği yarışmada Nil Göksel kendi yaş kategorisinde büyük bir başarıya imza atarak, Antalya’yı gururlandırdı. 2017 yılında Antalya Büyükşehir Belediyesi İsmail Baha Sürelsan Konservatuarı’nda piyano eğitimi almaya başlayan Nil Göksel, eğitimine Akdeniz Üniversitesi Antalya Devlet Konservatuvarı’nda devam ediyor.

ÖDÜLLERİ TOPLADI
2011 doğumlu piyanonun altın kızı Nil Göksel daha önce de Çukurova Üniversitesi Adana Devlet Konservatuvarı tarafından düzenlenen "1. Uluslararası Rhapsody Piyano Festivali ve Yarışması'nda' İstanbul Pera Güzel Sanatlar Lisesi tarafından düzenlenen  "14. Uluslararası Pera Piyano Festivali ve Yarışması'nda, İzmir Mozart Akademi tarafından düzenlenen 5.Uluslararası Mozart Akademi Piyano Festivali ve Yarışması'nda ve 17. Uluslararası Viva-Music” yarışmasında kendi kategorisinde birincilikler elde etti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Büyükşehrin, sanat, gururu, Nil, Göksel,
Yorumlar
Haber Yazılımı