Haber Detayı
03 Ekim 2019 - Perşembe 08:30 Bu haber 4223 kez okundu
 
Camiler ve Din Görevlileri Haftası başladı
Manavgat İlçe Müftülüğü Camiler ve Din Görevlileri Haftası münasebetiyle hafta boyu sürecek etkinlikler düzenliyor. Ekim ayı başından başlayarak 7 gün sürecek olan etkinliklerin ilk gününde ilçe müftüsü Mustafa Atilla beraberindeki personelle birlikte Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit’i makamında ziyaret ederek çiçek takdim etti.
GÜNDEM Haberi
Camiler ve Din Görevlileri Haftası başladı

Hafta münasebetiyle Manavgat Belediye Başkanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü, Cumhuriyet Başsavcılığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, İlçe Jandarma Komutanlığı da ziyaret edilecek. Ayrıca Manavgat Devlet Hastanesi’nde hastalar ile Manavgat Belediyesi Huzurevinde yaşayan yaşlılar da ziyaret edilecek.
Manavgat Müftülüğünden verilen bilgiye göre; bugün Kredi Yurtlar Kurumu’nda kız ve erkek öğrenci yurtlarında  düzenlenecek konferanslar yanında Cuma günü de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı İlkokul öğrencileri arasında “Camiyle Büyüyen Çocuk Olmak” konulu şiir yazma yarışmasının yapılması yapılacak.
Cumartesi günü saat: 11:00-13:00 saatleri arasında Delta Düğün Salonu’nda din görevlilerine ve emekli olan din görevlerine verilecek olan yemek sonrasında saat14:00’de Atatürk Kültür Merkezi Konferans Salonu’nda emekli vaiz, ilahiyatçı yazar Mahmut TOPTAŞ tarafından “ Camii ve Hayat” konulu konferans verilecek.
Hafta kapsamında; ülkemizin birliği, bütünlüğü, istiklal ve istikbali uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz, din görevlilerimiz, kur'an kursu, cami ve müştemilatının yapımı, bakımı, onarımı vb. işlem yapılması hususlarında hizmeti geçen hayırsever vatandaşlarımızdan vefat edenlerin ruhlarına bağışlanmak üzere ilimiz merkezinde bulunan yatılı kur'an kurslarında hatimler okunacak ve  cuma günü saat 11:00'da Külliye Cami görevlileri tarafından Mevlid-i Şerif okunacak ve Kur'anı Kerim ziyafeti verilecek. 

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Camiler, ve, Din, Görevlileri, Haftası, başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı