Haber Detayı
29 Mayıs 2020 - Cuma 18:31 Bu haber 4191 kez okundu
 
Caminin dışında Cuma coşkusu
Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle uygulanan sınırlandırmalar kapsamında bir süredir kılınamayan Cuma Namazı, sınırlamaların azaltılması ile birlikte dün kılındı.
GÜNDEM Haberi
Caminin dışında Cuma coşkusu

Koronavirüs sebebiyle camilerde cemaat ile namaz kılınamaması kısıtlamasına getirilen istisnalar kapsamında dün başlanan Cuma Namazı, dış mekanlarda hazırlanan ortamlarda kılındı. Manavgat Belediyesinin dezenfekte ettiği alanlara giriş çıkışlar kontrollü olarak gerçekleştirildi. Namaz için gelenler maske ve fiziki mesafe önlemleri altında kıldıkları Cuma Namazı'nın huzurunu yaşadılar. Henüz camilerde kılınamayan Cuma Namazı'nın farklı mekanlarda kılınması, farklı ve coşkulu bir duyguyu da beraberinde getirdi. Daha önce ilan edilen mekanlara herkes kendi seccadesi ile geldi. 
Manavgat şehir merkezinde; Aşağı Hisar Mahallesi Perşembe Pazarı Kapalı Pazar Yerinde, Bahçelievler Mahallesi Bahçelievler Camii Bahçesinde, Şelale Mahallesi 60. Yıl Ortaokulu Bahçesinde, Çağlayan Mahallesi Çağlayan Camii Bahçesinde, Emek Mahallesi Emek Mahallesi Camii Bahçesinde, Yukarı Pazarcı Mahallesi Toros Ortaokulu Bahçesinde, Aydınevler Mahallesi Hacı Ali Özen Camii Bahçesinde, Kavaklı Mahallesi Hacı Ayşe Kasapoğlu Camii Bahçesinde, Sorgun Mahallesi Hacı Rukiye Mustafa Avşaroğlu Camii Bahçesinde, Mimar Sinan Mahallesi Hasan Fehmi Boztepe Camii Bahçesinde, Aşağı Pazarcı Mahallesi Pazartesi Pazarı Kapalı Pazar Yerinde, Kavaklı Mahallesi Çarşamba Kapalı Pazar Yerinde, Örnek Mahallesi Külliye Camii Bahçesinde, Yayla Mahallesi Cami Avlu Park Alanında, Yukarı Hisar Mahallesi Yukarı Hisar Camii Bahçesinde, Kavaklı Mahallesi Hacı Şükran Özel Camii Bahçesinde, Salkım Evler Mahallesi Salkım Evler Yeni Mahalle Camii Bahçesinde, Sanayi Mahallesi Sanayi Camii Bahçesinde, Sorgun Mahallesi Sorgun Mahallesi Rüstem Paşa Camii Bahçesinde, Çağlayan Mahallesi Sürücüler Ali Tezol Camii Bahçesinde Cuma Namazlarını kıldılar. Köylerde de Cuma Namazları tespit ve ilan edilen yerlerde kılındı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Caminin, dışında, Cuma, coşkusu, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı