Haber Detayı
30 Ocak 2018 - Salı 08:49 Bu haber 1864 kez okundu
 
Çavuşoğlu, “Hizmet ederken kişisel hesap yapmayın”
Antalya Valiliği tarafından vatandaşların sorunlarının tespiti ve çözümüne yönelik olarak düzenlenen ‘Muhtarlar Toplantısı’ Kumköy Beach Resort Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantının birinci bölümüne katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, muhtarlar ve belediye başkanlarının farklı siyasi görüşlerde olabileceğini ancak hiç birinin siyasi düşüncesine göre hizmet verme lüksü olmadığını ifade etti. Çavuşoğlu, “Bu güne kadar hiçbir şekilde siyasi parti ayrımı yapmadık. O yüzden hiç kimse mazeret aramasın. Vatandaşa hizmet ederken hesabi davranmayın. Gelecek seçimlere yatırım peşinde düşünmeyin. Sen iyi hizmet edersen halk seni seçer zaten. Bu dayanışmayı tüm Antalya’da görmek istiyoruz” diye konuştu.
GÜNDEM Haberi
Çavuşoğlu, “Hizmet ederken kişisel hesap yapmayın”

 

Antalya Valiliği tarafından vatandaşların sorunlarının tespiti ve çözümüne yönelik olarak düzenlenen ‘Muhtarlar Toplantısı’ Kumköy Beach Resort Hotel’de gerçekleştirildi. Toplantının birinci bölümüne katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, muhtarlar ve belediye başkanlarının farklı siyasi görüşlerde olabileceğini ancak hiç birinin siyasi düşüncesine göre hizmet verme lüksü olmadığını ifade etti. Çavuşoğlu, “Bu güne kadar hiçbir şekilde siyasi parti ayrımı yapmadık. O yüzden hiç kimse mazeret aramasın. Vatandaşa hizmet ederken hesabi davranmayın. Gelecek seçimlere yatırım peşinde düşünmeyin. Sen iyi hizmet edersen halk seni seçer zaten. Bu dayanışmayı tüm Antalya’da görmek istiyoruz” diye konuştu.

Antalya Valiliği tarafından halkın sorunlarının tespiti ve çözümü amacıyla düzenlenen ‘Muhtarlar Toplantısı’ Kumköy BeachResortHotel’de gerçekleştirildi. Toplantıya Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Gündoğmuş Kaymakamı Nursel Karahan, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Enç Özdoğan ve İbrahim Aydın, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, ASAT Genel Müdürü Av. İbrahim Kurt, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, Antalya il kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirleri, Manavgat ve Günoğmuş ilçeleri kamu kurum ve kuruluşlarının müdür ve amirleri ile 106’sı Manavgat ve 28’i Gündoğmuş olmak üzere toplam 134 mahalle muhtarı katıldı.

2 bölüm halinde yapılan toplantının birinci bölümünde toplantının açılış konuşmasını takiben Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuşma yaptı. Toplantının ikinci bölümünde ise Antalya Valisi Münir Karaloğlu’nun başkanlığında oluşturulan masada Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Gündoğmuş Kaymakamı Nursel Karahan, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Enç Özdoğan ve İbrahim Aydın, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Gündoğmuş Belediye Başkanı Mehmet Özeren, ASAT Genel Müdürü Av. İbrahim Kurt ve Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Bedrullah Erçin, Manavgat ve Gündoğmuşlu muhtarların şikayet ve sorunlarını dinledi.

GAZİ POLİS MEMURUNA ÖVÜNÇ MADALYASI

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu konuşmasının ardından görevini ifa ederken gazi olan polis memuru Mustafa Sarı’ya, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalı Devlet Övünç Beratı ve madalyasını takdim etti. Çavuşoğlu, Mustafa Sarı ve ailesi ile birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

KAYMAKAM YİĞİT, SAHİL GÜVENLİK BOTU İSTEDİ

Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit konuşmasında Manavgat’ın Antalya’nın gözbebeği ilçesi olduğunu belirterek, Manavgat’la ilgili taleplerini dile getirdi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Manavgat’a bir üniversite kazandırmak için gayretleri olduğunu bildiklerini belirten Kaymakam Yiğit, bu sayede 2019 yılı içerisinde son fakültenin de Manavgat’a kazandırılarak bir üniversitenin kurulmasını ümit ettiğini belirtti.

Manavgat’a gıda organize sanayi bölgesinin kazandırılmasının da önemine dikkat çeken Kaymakam Yiğit, “Biliyorsunuz burası turizm merkezli bir yer, turizme büyük yatırım yapmış bir bölge. Dolayısıyla turizmi gıda organize sanayi ile desteklemek gerektiğini düşünüyorum.  Arazi sorunu çözüldüğü takdirde bu oluşumun gerçekleşeceğini düşünüyorum. Bu yönde çalışmalar var” diye konuştu.

Manavgat’ın güvenliğinin de kendileri için önemli olduğunu ifade eden Kaymakam Yiğit, “Emniyet sorunu bölgemizde büyük ölçüde giderilmiş durumda. Jandarma bölgemizde geniş bir alana hitap ediyor. İş gücü olarak da, emniyet görevlilerimizin üstünde bir kapasitede. Dolayısıyla emniyete büyük katkı sağlayacak kamera sisteminin jandarma bölgelerinde de oluşturulması gerektiğini düşünüyorum. Güvenlik açısından diğer nokta sahil bandı. Manavgat Irmağı içinde çok sayıda bot bulunması ve yat turları düzenlenmesi sebebiyle, denetimlerin yapılması gerekiyor. Emniyet kaygısı oluşmaması bir sahil güvenlik botunun olması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

KARALOĞLU, “ANTALYA BÜYÜK BİR COĞRAFYA”

Manavgat ve Gündoğmuş ilçelerinin mülki amirleri, kamu kurum ve kuruluşları ile muhtarlarını, sorunları tespit etmek ve çözüm bulmak için bir araya getirdiklerini ifade eden Antalya Valisi Münir Karaloğlu, “Buradaki ilçe belediyelerimiz ve büyükşehir belediyemiz ile tüm sorunları masaya yatıracağız. Muhtarlarımız çok uzun mesafelerden gelseler de, aynı gün içinde tüm müdürlerimizle görüşebilmesi mümkün değil. Onun için biz de muhtarlarımızın ayağına gidiyoruz. Biz bu organizasyonlarla tüm bölge müdürlerimizle muhtarlarımızı buluşturuyoruz. Muhtarlarımızın sorunlarını dinliyoruz, çözümler üretiyoruz ve talimatlar veriyoruz. Sorunu talimatta bırakmıyoruz, çözülüp çözülmediğini de gözlemliyoruz. Burada hep beraber konuşacağız. Herkesin yapacağı işleri belirleyeceğiz ve hep birlikte gereğini yapacağız. Gazipaşa’dan Kaş’a kadar her santimetrekarede büyük yatırımlar yapılıyor. Kırsalda büyükşehir belediyemiz, ilçelerde ilçe belediyelerimiz, bölge müdürlüklerimiz üzerinden Antalya’da yapılan ve devam eden birçok projemiz var. Antalya her geçen gün, daha yaşanabilir bir yer olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Hizmeti iyi yaparsanız vatandaşın talebi azalmıyor. Eskiden stabilize kaplama yaptık, halkımız memnun oldu. Sonra soğuk asfalt çalışmaları yaptık, halkımız daha da memnun oldu. Zannettik ki halkımız daha bir şey istemeyecek, çok memnun. Şimdi büyükşehir belediyesi sıcak asfalt yapmaya başladı. Artık kimse soğuk asfalt istemiyor. Hizmetin kalitesi arttıkça, talepler de artıyor. Bu da bizi mutlu ediyor. Biz bunu istiyoruz. Biz daha iyisini yapalım, vatandaş da daha da iyisini isteyerek bizi motive etsin. Türkiye gerçekten hizmetlerin getirilmesi bakımından çağ atladı. İnşallah kamusu yereli siyasetçisi el birliği ile Antalya’yı daha iyi yerler getireceğiz” diye konuştu.

ÇAVUŞOĞLU, “BÜROKRASİNİN ÇARKINDA BAZEN İŞ İŞTEN GEÇMİŞ OLUYOR”

Yaylalar dahil tüm mahalle muhtarları ile bir araya gelerek sorunlarını çözme konusunda yoğun mesai harcadıklarını belirten Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Bunu da en üst düzeyde yapıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, muhtarların değerini en iyi bilen kişidir. Biliyorsunuz her çarşamba haftalık muhtar toplantıları yapar. Türkiye’nin sorunlarını birinci ağızdan dinliyor ve bu sorunlara beraber kafa yorup çözmeye çalışıyoruz. Muhtar arkadaşların da seçilmiş arkadaşların da yaşam şartlarını iyileştirmemiz lazım. Son zamanlardaki çalışma ve kampanyalara baktığımızda, belediye başkanlarıyla yarışır hizmet sunduklarını görüyoruz. Muhtarlarımızda maaş sorunu olmamalı. Arttırdık ve daha da arttıracağız. Artı, muhtarların emeklilik gibi, sosyal güvence gibi silah ruhsatı gibi bir sorunu olmaması lazım. Muhtar işe odaklanacak. Elbette bizim de muhtarlardan beklentilerimiz var. Hizmet götürürken ideolojik davranmayacaklar. Hizmetin ideolojisi olmaz. Muhtarlığın partisi yok. Ebette ki hepsinin farklı farklı siyasi görüşleri var ve olacak da, buna bir sözümüz yok. Ama hizmet ederken o mahalleden bana az oy geldi diyehizmette aksatma yapmamak lazım. Biz on altı senedir iktidarız on altı senede de bana oy verdin mi diye sormadık vermeyene de az hizmet götürmedik. Oy verdiysen teşekkür ediyoruz ama biz seksen milyonun hizmetkarıyız. Eğer sen oy verdin diye sana fazla hizmet eğiliminde olursam, o zaman nefsime yenilmiş olurum. Muhtarlarımız da bu tür şeyler takılmasınlar. Hele hele bu günlerde vatandaş ayrımı yaparsak bu bize yakışmaz” diye konuştu.

Bürokraside de sorunlar yaşadıklarını belirten Çavuşoğlu, “Aynı durum bürokrat arkadaşlar için de geçerli. Bürokrasinin çarkına bıraktığımızda biz de olsak, vali de olsa çok gecikmeler olabiliyor, bazen de iş işten geçmiş oluyor. Muhtarlar ve bürokratlar olarak, hızlı etkin olarak işimizi yapmamız lazım. Bazen çok basit şeyler bile bürokrasiye kurban edilebiliyor. Basit bir şekilde çözülmesi gereken sorunlar çetrefilli hale geliyor, ayrıca vatandaşın sıkıntısı devam ediyor” diye konuştu.

BATIK FİRMALAR HİZMETİ AKSATIYOR

Hizmet hızında da hassas davranılması gerektiğini belirten Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, “İhale yapıyoruz ama kanunlarında bir gariplik var. Kendine güvenmeyen ama çaresi de olmayan bir firma ihaleye girip en düşük teklifi veriyor. Sonra da batıp hizmetimizi engelliyor. İlerleyen süreçte tekrar ihale yap tekrar bekle, bu sefer de hizmet aksıyor. bir şirkete güven duymuyorsak, en düşük de olsa ona ihale verilmemesi lazım.  Bugün Manavgat Gündoğmuş arasındaki yolun 8 senede bitmemesinin sebebi budur. Dört tane müteahhit değiştirdik.  Biz bu 8 yılda Türkiye genelinde yaklaşık 12 bin kilometre duble yol yaptık. Sadece bu değil, başka problemler de var. Ben burada bürokrat arkadaşlarımızı suçlamak amacıyla konuşmuyorum. Burada bir çarpıklık var ve düzeltilmesi lazım” diye konuştu.

VALİ KARALOĞLU’NDAN MEMNUNUZ

Vali Karaloğlu’nun gerçek bir devlet adamı olduğunu ifade eden Bakan Çavuşoğlu, “Antalya’ya geldiği günden bu yana her sorunla ilgileniyor. Sonuçta devleti temsil ediyor. Netice itibariyle, nasıl sayın cumhurbaşkanımız muhtarlarla konuşuyorsa, Antalya genelinde de sayın valimiz toplantılarda ortaya çıkan sorunları çözmek için ve yapılacak hizmetlerin yerine ulaşması için koordinasyonu sağlıyor.  Biz de Ankara’dan yapılması gereken adımları atıyoruz ve Antalya’mıza hizmetin en iyisini zamanında getiriyoruz. Bundan iki ay önce de sayın Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in bir muhtarlar toplantısındaydık.  Büyükşehir belediyemiz, muhtarlarla özel hattın dışında, senede bir kez muhtarlarla vakit geçirerek onları dinliyor ve sorunları çözmek için çaba sarf ediyor. İşte bu da vatandaşımıza verdiğimiz önemin bir göstergesidir” diye konuştu.

KİMSENİN MAZERETİ YOK

Ak Parti iktidarının 15 yıldır Türkiye’ye hizmet ettiğini ancak bu sürede belediyeler konusunda hiçbir şekilde siyasi görüşüne göre değerlendirme yapmadıklarını vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, “Bizim artık bir mazeretimiz yok. İlçe belediye başkanlarımızın da taleplerini karşılıyoruz. Şükrü bey CHP’den belediye başkanımız, Gündoğmuş belediye başkanı da Ak Parti’den seçimli belediye başkanımız. Alanya belediye başkanı da MHP’den seçilmiş bir arkadaşımız. Halkımızın tercihi böyle oldu. Ama Şükrü beyden bir talep geldiğinde de, Özeren’den bir talep geldiğinde de gereği neyse yapıyoruz. Bu güne kadar hiçbir şekilde siyasi parti ayrımı yapmadık. O yüzden hiç kimse mazeret aramasın. Vatandaşa hizmet ederken hesabi davranmayın. Gelecek seçimlere yatırım peşinde düşünmeyin. Sen iyi hizmet edersen halk seni seçer zaten. Bu dayanışmayı tüm Antalya’da görmek istiyoruz. Antalya için gece gündüz çalışıyoruz, çünkü tüm ihtiyaçlarını biliyoruz. Sadece gelen talepler bakmıyoruz. Daha fazla ne yapabiliriz diye proje ve hedef koyuyoruz.  Seçim öncesi verdiğimiz vaatleri gerçekleştirebilmek için bir komisyon kurduk. Ankara’dan gelen hizmetlerin Antalya’ya sağlıklı ulaşması için çalışıyoruz ama bazen de bürokrasiyi aşamıyoruz” diye konuştu.

500 YATAKLI DEVLET HASTANESİ MÜJDESİ

Bakan Çavuşoğlu konuşmasının devamında Manavgat, Gündoğmuş, Antalya ve Türkiye genelinde gerçekleştirecekleri projeler hakkında da bilgi vererek, Manavgat’a 500 yataklı bir devlet hastanesi yapılacağı müjdesini verdi. Bakan Çavuşoğlu konuşmasına şöyle devam etti, “Manavgat’ta iki tane köprülü kavşak yaptık. Üç tane daha yapacağız. arkadaşlarımız takip ediyorlar. Manavgat’ın aynı zamanda bir hastaneye ihtiyacı var. İnşallah Manavgat’a 500 yataklı bir hastane de yapacağız. Diğer projeleri de yapıyoruz. Cezaevi de öyle ama itirazlar var. Neymiş? Cezaevi bölgesi turistik bölgeymiş. Yapılan yere gittik, milletvekillerini de gönderdik. Ilıca’nın arkasında, yani yoldan uzakta. Aynı şekilde Akseki’ye de bir cezaevi açcağız. İnceleniyor bakılıyor. Sonuçta turizmle bizden daha fazla ilgilenen yok. Turizm için atılacak adımlarda bizden daha hassas olan var mı? Rakamlar ortada. 2002 yılında Türkiye’ye gelen turist sayısı 13 milyon. Antalya’ya gelen turist sayısı 3 milyon. 2014’de 38 milyon turist geldi. Antalya’ya ise 13 milyon. Bu sene de rekor bekliyoruz.

Alanya’da bir katı atık arıtma tesisi kuracaktık. Yer bakıldı. Avsallara yakın bir yer tespit edildi. Sonra itiraza başladı buralar olmaz diye. İkna edemeyince başka yer baktık. Yani sözün özü, Manavgat’a nasıl hizmet edebilirize bakıyoruz.

Kaymakamımız haklı bir talebi gündeme getirdi. Manavgat’ın bir üniversiteye ihtiyacı var. Fakültelerin sayısının artması gerekiyor. Manavgat’a bu sene bir fakülte açtık, bir fakülte daha açacağız ve bir devler üniversitesi kuracağız. Antalya on tane üniversite açacağız. Toplamda 700 bin ile 1 milyon arasında öğrenci olacak. Bunların da 20’si yabacı olacak. Şimdi 5 üniversitemiz var ki bunlardan biri AKEV üniversitesi, bir tanesi de Abdullah Emin Paşa. Onu da yeşertip büyütmeye gayret edeceğiz.  On tane üniversiteyi de kurduğumuzda Antalya turizm kadar gelir elde edecek. İşte bunların altyapısını beraber yapacağız.

Gündoğmuş’u da ihmal etmiyoruz. Orda bir hastane açtık bunu açılışını vali beyle yapacağız. Gündoğmuş’un kalan yollarını da bitirdikten sonra Güzelbağlar Gündoğmuş arasındaki yola başlıyoruz. O zaman Gündoğmuş’a da bir yüksek okul açacağız. Gündoğmuş’un yapısına uygun olacak.

Konya’dan gelen hızlı tren projemiz ihale aşamasına geldi. Güzergahta doğadan kaynaklı bir değişiklik oldu ama Antalya içinde böyle bir sorun olmayacak. Ayrıca Antalya’mıza, Manavgat’ımıza Alanya’mıza ve Gazipaşa’mıza da doğal gazı getireceğiz. Altı tane ilçeye ilk etapta doğalgazı getireceğiz. Korkuteli Kemer ve Kumluca. Antalya’mızın neye ihtiyacı varsa hazırlıyoruz. Otoban projemizi de yap işlet devret modeliyle hayata geçireceğiz. Buradan afyona kadar yollar bağlantılı olacak. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Antalya’mızı da hem yollarla hem de raylı sistemle ağ gibi öreceğiz. Manavgat’tan Konya’ya giden yolun da duble yol olması ayrıca tünellerin yapılması için de faaliyetlere başladık. Alacabel de toplam 25 km’lik gidiş geliş tünel çalışmamız devam ediyor.

Manavgat’ta elektrik sorununun kalmaması için uğraşıyoruz. Yaylalara kadar elektrik götürdük ve çalışmalarımızı ilerletmeye devam ediyoruz. Yılın en az beş ayını yaylalarda geçiriyorlar. Bunu yapmak bizim boynumuzun borcu.

Son yıllarda dünyadaki en büyük on projenin altısı Türkiye’de gerçekleşti ya da gerçekleşiyor. Bir taraftan dünyanın en büyük havaalanını ülkemize kazandıracağız. Düğer taraftan Türkiye’nin üçüncü büyük havaalanını Antalya’ya kazandıracağız. Bir taraftan dünyanın en büyük su üstündeki asma köprüsünü Çanakkale’ye yapacağız, diğer taraftan da Antalya’mızdaki tünelleri ve köprüleri yapacağız. Bir taraftan Edirne’den karsa kadar hızlı treni yapıp, Kars, Tiflis, Batum, Hazar Denizi üzerinde Pekin’e kadar yolları bağlayacağız, diğer taraftan Eskişehir’den Isparta yönünden de  gelen hızlı treni getirip, iki hızlı treni Antalya’da buluşturacağız. Trabzon’a da samsuna da Adana’ya da Diyarbakır’a da gidecek”

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Çavuşoğlu,, “Hizmet, ederken, kişisel, hesap, yapmayın”,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort istanbul istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort