Haber Detayı
03 Şubat 2018 - Cumartesi 08:46 Bu haber 2092 kez okundu
 
Çavuşoğlu’ndan OSB sözü
Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ile Manavgat Belediyesi’nin işbirliğinde gerçekleştirilen 4. ‘Ne varsa Manavgat’ta var’ fuarı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımı ile açıldı. Fuarın açılış töreninde konuşan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş’ın, hukuki sıkıntılar nedeniyle askıda olan Organize Sanayi Bölgesi’nin bir an önce hazine arazisi tahsisi yapılarak Manavgat’a kazandırılması talebine cevap veren Bakan Çavuşoğlu, Evrenseki’de uygun hazine arazisinin olduğunu ve burada OSB’yi yapacaklarını söyledi.
GÜNDEM Haberi
Çavuşoğlu’ndan OSB sözü

 

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ile Manavgat Belediyesi’nin işbirliğinde gerçekleştirilen 4. ‘Ne varsa Manavgat’ta var’ fuarı Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun katılımı ile açıldı. Fuarın açılış töreninde konuşan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş’ın, hukuki sıkıntılar nedeniyle askıda olan Organize Sanayi Bölgesi’nin bir an önce hazine arazisi tahsisi yapılarak Manavgat’a kazandırılması talebine cevap veren Bakan Çavuşoğlu, Evrenseki’de uygun hazine arazisinin olduğunu ve burada OSB’yi yapacaklarını söyledi.

Manavgat’ta ticaret hacmini geliştirerek, Manavgat’ın ürünlerinin Manavgat’ta pazarlanabilmesi amacıyla MATSO ve Manavgat Belediyesi’nin işbirliğinde düzenlenen ‘Ne varsa Manavgat’ta var’ fuarının 4.’sü Atatürk Kültür Merkezi’nde dün yapılan açılış töreni ile başladı. Pazar gününe kadar sürecek fuarın açılış törenine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, Ak Parti Antalya Milletvekilleri Gökçen Özdoğan Enç ve İbrahim Aydın ile kamu kurum ve kuruluşlarının amir ve müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, iş insanları ve vatandaşlar katıldı.

‘Ne varsa Manavgat’a var’ fuarının açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Ardından MATSO’nun 4 yıllık çalışmaları sinevizyon eşliğinde davetlilere sunuldu. Törende yapılan konuşmalarda Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de gerçekleştirdiği Zeytin Dalı operasyonunda şehit olan askerler ve gaziler anılırken, operasyonun başarılı olması temenni edildi.

OSB İÇİN DESTEĞİNİZİ BEKLİYORUZ

Fuarın açılış konuşmasını yapan MATSO Başkanı Ahmet Boztaş MATSO olarak sadece ikili iş görüşmesi fuarı yapmadıklarını, aynı zamanda istihdam fuarı da gerçekleştirdiklerini belirterek, “Manavgat olarak sadece iki fuar yapıyoruz ama bir fuar alanımız merkezimiz olsa ben Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası olarak sadece 5 tane fuarı yapabileceğimi buradan vaat ediyorum. Belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum huzurlarınızda böyle bir yerde yoktu fuar yapabileceğimiz kültür merkezi var ki salonunu kullanıyoruz bize açıyor biz burada kendimizi ifade etmeye çalışıyoruz ama sayı bakanım, sayın valim, milletvekillerim bütün siyasiler de burada bir fuar alanına ihtiyacımız var sizden bunu talep ediyorum” diye konuştu.

Manavgat’ın en önemli ataköy escort ihtiyaçlarından birisinin de Organize Sanayi Bölgesi (OSB) olduğunu dile getiren Boztaş, yaşanan hukuki sıkıntılar nedeniyle destek beklediklerini ifade ederek, “Sayın vekilim diyor ki anayasa değişikliği gerekiyor diyor bende diyorum ki orman vasfını kaybetmiş niteliği kaybolmuş orman arazilerinin OSB’ye tahsisiyle ilgili bir değişiklik olabilirse böyle bir çalışma yapılabilirse bizim işlerimiz daha da kolaylaşacak. Arazi bulmakta zorlanıyoruz. Hazine arazisi bulamıyoruz. Dolayısıyla OSB yapamıyoruz” diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Manavgat’ın her sorunu ile ilgilendiğini, Manavgat’ta üniversite kazandırılması yolunda büyük çaba sarf ettiğini belirterek teşekkür eden Boztaş, “Öğrenci alacak bir tek fakültemiz kaldı o bir fakülteyi de yaptığımız zaman Manavgat üniversiteye kavuşacak ben huzurlarınızda bu destek dolayı hem vekillerimize hem size çok teşekkür ediyorum” dedi.

Düzenlenen ‘Ne varsa Manavgat’ta var’ fuarına inanan 85 işletmenin katıldığını ifade eden Boztaş, “85 tane insan inandı, güvendi, ben varım ben buradayım ürünümle, malımla, yaptığım ticaretle, kurumsallaşmamla, aldığım belgelerle ben artık Manavgat’a Manavgat’ın dışında dünyaya da mal satabilirim diyor. Ama tabi fuarımız biraz yerel bir fuar konaklama tesislerimiz, işletmeleri, dernekleri, dernek başkanlarımız burada TİSUYAB burada, MATSO burada, KITUYAD burada, turizm otelciler birliği dernekleri başkanları burada bunlarla beraber Manavgat belediyesiyle beraber organize ediyoruz. Diyoruz ki 250 bin yatak var burada ki konaklama tesisi işletmecilerine de aldığınız ürünleri ve malı Manavgat’tan alın Manavgat’ta bunları bulabilirsiniz işte burada var Manavgat’ın parası Manavgat’ta kalmalı. Onun için bu insanlar buraya stant açtılar biz varız diyorlar. Konaklama tesisi ya da turizm yatırımcıları dernekleri de biz buna hazırız biz varız diyorlar gönüllerini yüreklerini her şeylerini ortaya koyuyorlar. Otel satın alma müdürleri, aşçılar derneği, otel temizlik ve eğitim derneği, gastronomi derneği gibi bu hadisenin içinde olan derneklerde biz buradayız diyorlar stant açtılar. Bende diyorum ki ne varsa Manavgat’ta var başka bir yerde bir şey aramalarına gerek yok” diye konuştu.

VALİ KARALOĞLU YATIRIMLARI ANLATTI

Fuara katılan Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun yoğun programına rağmen zaman ayırıp Manavgat’ta düzenlenen etkinliğe katılması dolayısıyla teşekkür ettiği konuşmasında, Manavgat’a ve Antalya’ya yapılan yatırımlarla ilgili bilgi verdi.

Kent ekonomisine, turizm sezonu başlamadan önce ivme kazandıran bir etkinliğin düzenlendiğini ifade eden Vali Karaloğlu, “Manavgat’ımızda çok önemli kamu yatırımlarımız devam ediyor. Şehir geçişindeki iki kavşağımız son derece güzel çevre düzenlemesiyle tamamlandı. Kalan iki kavşakla ilgilide ihale çalışmaları devam ediyor. Yine Manavgat merkezde toplum sağlığı merkezi, aile sağlığı merkezi, 112 acil hizmetlerin içerisinde bulunacağı çok önemli bir sağlık kompleksimiz şuanda devam ediyor. Yine Manavgat gençlik merkezi, hükümetimiz gençliğin kötü alışkanlıklardan uzak durarak milli ve manevi değerlere bağlı olarak yetiştirilmesi noktasında olmuş olduğumuz gençlik merkezlerinden en önemlilerinden bir tanesi inşaatı şuanda Manavgat’ımızda devam ediyor. Yine Manavgat’ımızı ve Antalya sahilimizi en kısa noktadan İç Anadolu Bölgesine Konya’ya bağlayacak olan Taşağıl üzerinden devam eden duble yolumuz 10 kilometrelik tünel çalışmasıyla beraber hızla devam ediyor. Yine Manavgat için çok önemli olan Side bölgesi tarihi yapıların restorasyonu, Side içerisinde ki sokak yenilenmesi ve cephe yenilenmesiyle ilgili çalışmalarımız da devam ediyor. Kaymakamlık binası yeri, hazine yeri olarak tahsisi yapıldı, belediyemiz imar sorununu çözdü, şuanda projeleri tamamlanmak üzere. İnşallah Manavgat’a yakışacak bir hükümet konağını en kısa zamanda Manavgat’ımıza kazandırmış olacağız” diye konuştu.

Vali Karaloğlu’nun ardından söz alan Ak Parti Antalya Milletvekili İbrahim Aydın ise kısa konuşmasında, fuarın amacına ulaşması temennisiyle, organizasyona emek verenlere teşekkür etti.

ÇAVUŞOĞLU’NDAN MANAVGATLILARA ‘HELAL OLSUN’

Geçen hafta içinde Antalya Valiliği tarafından Manavgat’ta düzenlenen Muhtarlar Toplantısı’na katıldığını hatırlatan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Manavgat ve Gündoğmuşlu mahalle muhtarları ve bürokratlar ile bir araya gelerek bölgenin sorunlarının çözümüne çalıştıklarını belirterek, “Manavgat’ımızın her bir köşesine, yaylalarımız dahil hizmetin en iyisini götürmek için hep birlikte yoğun çaba sarf ediyoruz” dedi.

Geçen sene de ‘Ne varsa Manavgat’ta var’ fuarının açılışını yaptıklarını ifade eden Bakan Çavuşoğlu, “Ahmet Boztaş’a çok teşekkür ediyorum. Değerli başkanımıza ve tüm yönetim kurulu üyelerine. Gerçekten iki tane fuar gerçekten marka oldu. Manavgat’ta iş var, ne varsa Manavgat’ta var. Artık bu slogan, özellikle ne varsa Manavgat’ta var sloganı Manavgat’ın, Manavgat dışındaki katıldıkları tüm fuarlarda ve etkinliklerde de kullanılıyor. Gerçekten benimde çok hoşuma giden bir slogan oldu. Ne varsa Manavgat’ta var. Her türlü ürün Manavgat’ta üretiliyor. Turizm var, servis var, hizmet var ama en önemlisi de Manavgat’ta vatanını milletini seven yiğit insanlar var” diye konuştu.

Manavgat’ta muz yetiştiriciliğini öven Bakan Çavuşoğlu, “Manavgat’ta bir muz yoktu, Manavgatlılar Alanya’dan muz konusunda tecrübeli insanları, şirketleri getirerek Manavgat’ta muz üretmeye başladı, helal olsun” dedi.

OSB MANAVGAT’A ŞART

Manavgat’ın ihtiyaçlarını karşılamak için çalıştıklarını ifade eden Bakan Çavuşoğlu, “Atmamız gereken daha fazla adım var. 4 tane kavşağı birleştirip 2 tane köprülü kavşak yaptık. Ama iki tane daha önemli kavşak daha yapmamız gerekiyor ki bunlardan bir tanesi yaklaşık 2 kilometre olacak. Side kavşağı bölgesinde, burada bazı kazalar da oluyor, Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğüne söyledik projesi zaten hazır, ihaleye bir an önce çıkacaklar, yaklaşık 110 milyon lira civarında bir maliyeti var ama bunlar hiç önemli değil. Bir insanımızın hayatı ve Manavgatlı hemşerilerimizin huzuru ve Manavgat’a gelen misafirlerimizin mutluluğu bizim için her şeyden önemlidir, paradan da daha değerlidir.

Seydişehir yolunda tüneller yapıyoruz. Akseki’yi geçtiğimiz zaman görüyorsunuz. Antalya’dan Seydişehir’e kadar olan yolu düz ve duble bir şekilde yapmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz ve belli bölümleri tamamlandı, ihaleler yapılıyor, çok güzel bir yol haline getireceğiz. Manavgat’ımızın doğal gaza ihtiyacı var, çiftçilerimiz de kullanacak, turizmcilerimiz de kullanacak, Manavgatlı vatandaşlarımız, hemşerilerimiz de kullanacak. Doğal gazı da Manavgat’a inşallah en kısa zamanda getireceğiz. Antalya’da 6 tane ilçeyi seçtik, bunlardan bir tanesi de Manavgat’tır” diye konuştu.

Organize Sanayi Bölgesi ile ilgili sorunların kendisine aktarıldığını belirten Bakan Çavuşoğlu, “Bu konu zaten bizim taahhütlerimizin içinde var. Yer konusunu da çözeriz, çözülmeyecek hiçbir konu yok. Bizim esasen hiçbir mazeretin arkasına sığınma hakkımız yok. Çünkü milletimizin huzuruna giderken, sizlerin hizmetkarı olacağız derken ki bundan onur duyuyoruz, şeref duyuyoruz. Mazeretler koymadık ortaya, hedefler koyduk, vizyon koyduk. OSB’nin de Manavgat’a şart olduğunu, burada Ahmet Boztaş’ın konuşmasında verdiği vaatlerden sonra bir kez daha gördük ki, Manavgat’ın bu ihtiyacını da karşılamamız lazım. Biraz önce ilçe başkanımız Hasan kardeşimle sohbet ediyoruz. Evrenseki tarafında Manavgat’ın batısında bir yer var. Biz hemen çalışmasını yapalım bunu da gerçekleştirelim” diye konuştu.

Cezaevi ile ilgili yapılan bazı değerlendirmeleri kabul etmediğini belirten Bakan Çavuşoğlu, “Ilıca’nın yukarısında bir cezaevi yapıyoruz. Ama görüyoruz ki bu maalesef suiistimal ediliyor. Buranın turizmle falan ilgisi yok. Buranın diğer yatırımlarla falan da ilgisi yok. Bakınız Alanya Mahmutlar’da da bir cezaevi yaptık, ilk önce bazı itirazlar oldu ve bugün Ilıca’nın üzerinde yapacağımız cezaevine göre o cezaevi bize göre denize, turizme çok daha yakın. Şimdi gidin görün o bölgenin kalkınmasına ne kadar çok katkı oldu. Biz bunları yaparken bir taraftan Türkiye’nin ihtiyaçlarını karşılıyoruz, popülizm yapmaya gerek yok ama yaptığımız yatırımları dengeli yapıyoruz ki o değişik şehirlerimize de katkı sağlasın. Şimdi Aksekili kardeşlerimiz de istiyor, oraya açık cezaevi yapacağız. Bizde cezaevleri yapmayı istemeyiz, ama maalesef nüfusumuz 81 milyon oldu, adi suçlarda oluyor ama görüyorsunuz ki hainler de var, teröristler de var. Onlar da hak ettiği cezayı almalıdır. Bu konuda vatandaşlarımızın talepleri var. Dolayısıyla güvenlik güçlerimizin, jandarmamızın en iyi şekilde hizmet yapabilmesi için binalarını tamamladık. Yine kaymakamımızın en iyi şekilde hizmet yapabilmesi için, Manavgat’a yakışır bir şekilde hizmet binasını yapmak için hazırlıklarımızı tamamladık. Şehrin her yerini, polis bölgesini mobese ile kameralarla donatıyoruz ki suçu azaltalım ya da suç işleyen olursa kolaylıkla yakalayalım. Şimdi bunu jandarma bölgesine de inşallah hep birlikte yayacağız ve tüm Manavgat’ımızı güvenli bir şehir haline getirmek için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

Baraj ve gölet çalışmalarının da hızla devam ettiğini vurgulayan Bakan Çavuşoğlu, “Diğer taraftan Manavgat’ımız özellikle barajlar ve göletler bakımından çok şanslı bir ilçemiz. Bugüne kadar yapılan barajlarımıza ilaveten biliyorsunuz Naras Barajını, sulama projesini tamamladık. Ama Manavgat, ırmakların ve çayların aktığı bir ilçemiz, Türkiye’nin en güzel ilçelerinden bir tanesi. O yüzden önümüzdeki süreçte de tarlalarımızın arazilerimizin sulanabilmesi için Çardak Barajı inşaatına başladık. Aynı şekilde Tatsurlar, Yeşilbağ, Beşkonak, Lalebükü, Yeniköy barajları ve Halitağalar, Karabucak göletleri ile ilgili çalışmalarımızı sürdürüyoruz, bunların hepsini inşallah Manavgat’ımıza kazandıracağız” diye konuştu.

500 YATAKLI DEVLET HASTANESİ YAPILACAK

Bakan Çavuşoğlu konuşmasında Manavgat’ın sağlık sorunun çözümünün 500 yataklı devlet hastanesinin yapımıyla çözüleceğini, diğer taraftan halkın istifade edebileceği Sorgun Kent Ormanı projesinin de Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacağını söyledi. Bakan Çavuşoğlu, “Manavgat’ımız büyüyor, hem nüfusumuz çoğalıyor, en son nüfus sayımı yapıldı 226 bin küsür, aynı şekilde Manavgat’ımız güzel ve cazip bir ilçe olduğu için yatırımcılar da geliyor, buraya yaşamak için insanlar da geliyor. Dolayısıyla nüfusumuz büyüyor ve ihtiyaçlar da artıyor. Şu anda sağlık hizmetlerimizi en iyi şekilde verebilmek için mevcut hastanemizin kapasitesini artırdık ama Manavgat’a 500 yataklı yeni bir hastane ihtiyacını görüyoruz ve bunu da Manavgat’a inşallah kazandıracağız. Aynı şekilde değişik mahallelerimize de semt klinikleri ve sağlık ocaklarını kazandırmaya devam edeceğiz. Bunlarla ilgili çalışmalarımız da var devam ediyor.

Büyükşehir Belediyemiz de kanalizasyonla, atık su arıtma tesisleri ile ilgili burada bazılarının açılışlarına da katıldık, bunların çalışmalarını yapıyor, sürdürüyor, inşallah burada Sorgun Çamlığını da büyük bir kent ormanına dönüştüreceğiz Büyükşehir Belediyemizle birlikte. İnsanlarımız gitsin, çocuklarıyla beraber buralarda pikniğini de yapsın ama belediyemizin inşa edeceği farklı tesislerle de vatandaşlarımız aileleriyle, çocuklarıyla güzel vakitler geçirecek. Tıpkı Türkbeleni mesire alanının yapıldığı gibi Sorgun’da da büyük bir kent ormanını Manavgat’a kazandıracağız, turistlerde buraya gelip gidecek” diye konuştu.

ANTALYA’NIN 6. ÜNİVERSİTESİNİ MANAVGAT’A AÇACAĞIZ

Antalya’ya 10 üniversite kazandıracaklarını ifade ettiklerini ve 5’ini açtıklarını anımsatan Bakan Çavuşoğlu, Antalya’nın 6. üniversitesini Manavgat’a kazandıracaklarını söyledi. Bakan Çavuşoğlu, “Manavgat’ın en önemli ihtiyacı ve en çok istenen talebini de biliyoruz. Bu hedefe ulaşmak için de emin adımlarla ilerliyoruz. Manavgat’ımızın bir devlet üniversitesine ihtiyacı var. Antalya’ya 10 tane üniversite yapacağız dedik, bugün 5 tane üniversitemiz var ve 6.’yıda inşallah devlet üniversitesi olarak Manavgat’a kazandıracağız. Ticaret Odamızın katkılarıyla geçen sene Turizm Fakültemizi hizmete açtık. Bir fakülteye daha ihtiyacımız var, bununla da ilgili düşüncelerimiz var, boş hayaller değil, planlarımız var. Vali bey ve milletvekillerimizle de istişare ettik, bunu da gerçekleştireceğiz. Biz bugüne kadar Manavgat’ta, Antalya’da yapamayacağımız hiçbir şeyin vaadinde bulunmadık. Bir vaatte de bulunmuşsak, onun gerçekleşmesi için sonuna kadar ilerliyoruz, önümüzde hiçbir engel bırakmıyoruz ve hepsini gerçekleştiriyoruz” diye konuştu.

EKONOMİSİ BÜYÜYEN BİR TÜRKİYE

Hedefleri bir bir gerçekleştirdiklerini anlatan Bakan Çavuşoğlu, Türkiye’nin büyüyerek, güçlendiğini ve dünyada önemli bir aktör olduğunu ifade ettiği konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bütün dünya ekonomik sıkıntılar çekerken, Türkiye büyüme oranlarıyla dünyada rekorlar kırıyor. Etrafımızda birçok sorun varken. Kuzeyimizde ve güneyimizde savaşlar, çatışmalar, itilaflar varken Avrupa’da ülkeler, bankalar, şirketler batarken dünyada, dünya ekonomisinde bazı daralmalar görülürken, Türkiye ekonomisi emin adımlarla yürüyor. Çünkü biz hedefler koyduk. Hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek, Türkiye için hedefler koyduk. Uyguladığımız bu politikalar sayesinde, attığımız adımlar sayesinde Türkiye büyüyor. Son bir yılda da Türkiye ekonomisi yüzde 7 büyüyerek dünyada ya birinci ya da ikinci oluyor. Bunlar tesadüf değildir. Bunlar boş sözler de değildir, rakamlar konuşuyor. Dünyada gerçekleştirilen, son yıllardaki en önemli 10 projenin 6’sı Türkiye’de gerçekleşti ya da gerçekleştiriliyor. Şimdi ise Kanal İstanbul’u hayata geçireceğiz. Dünyanın en büyük havalimanı Türkiye’ye yapılıyor. Su üstünde dünyanın en uzun asma köprüsünü Çanakkale’ye yapıyoruz. Dünyanın en geniş köprüsü şu anda İstanbul’da ki üçüncü köprü Yavuz Sultan Selim köprüsü. Şimdi ise hedef Edirne’den Kars’a hızlı tren. Daha önce Manavgat’a gelişlerimde bunu söylüyordum. Türkiye artık sınırlarını aşıyor. Türkiye artık 780 bin kilometrekare içinde sınırlandırılmış, hapsedilmiş bir ülke değil. Dış politikasıyla da aşıyor ama projeleriyle de aşıyor. Neden Edirne Kars, Çünkü Tiflis Bakü demiryolunu açtık. Buradan Hazar Denizi üzerinden Türkmenistan’a ulaşacağız. Türkmen kardeşlerimizle bugün havadan nasıl buluştuysak, birçok alanda işbirliğiyle nasıl buluştuysak, demiryoluyla da buluşacağız. Ama bize yetmez bu, Özbek kardeşlerimize de, Kırgız kardeşlerimize de ulaşacağız. Kazak kardeşlerimize de, atalarımız geldiği Orta Asya’ya tamamen ulaşacağız. O yüzden Londra ile Pekin’i birleştiren kilit ülke biziz, biz olacağız gerçekleştirdiğimiz projelerle. Ama bunu sadece Edirne-Kars, basit bir hızlı tren yolu olarak düşünmeyin. Bunun bağlantıları var. Eskişehir üzerinden, Burdur, Isparta üzerinden Antalya’ya hızlı tren gelecek, yine Kayseri ve Aksaray, Konya, Seydişehir üzerinden Antalya’mıza hızlı tren gelecek, bundan da herkes faydalanacak. Trabzon’a da, Samsun’a da, Adana’ya da, Diyarbakır’a da gidecek. Yani Türkiye’nin her yerine gidecek 40 milyar dolarlık bir projeyi hayata geçirmek için çalışıyoruz. Ülkeler kredi vermek için, kendi şirketlerini bu projeleri hayata geçirmek için yarışıyor. Böylesine cazip bir ülke haline geldik. Hiçbir şey tesadüf değildir, hele başarı hiç tesadüf değildir. Hele hele başarının, büyümenin, istikrarın sürdürülebilmesi hiç tesadüf değildir. O yüzden çok daha güçlü olmamız lazım. Bir taraftan Manavgatlılar çalışacak, Antalya çalışacak. Biz bir taraftan Manavgatlılara hizmet edeceğiz ama diğer taraftan da tüm Türkiye için çalışacağız, Türkiye büyüyecek. Diğer taraftan ise önümüze çıkan engelleri bir bir aşacağız, zincirleri kıracağız. Karşımıza çıkarılan engelleri yok edeceğiz. Bize yönelik oluşan, oluşturulan tehditleri de ne olursa olsun bertaraf edeceğiz. Önce uyarırız, uyarımız dinlemezlerse tepelerine ineriz”

BİZ FRANSA DEĞİLİZ, BİZ TÜRKÜZ

Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin’de gerçekleştirdiği operasyon ile ilgili bilgiler de veren Bakan Çavuşoğlu, insan hakları diyerek iki yüzlü tutumda bulunanlara seslenerek, “Bize yönelik tehdit var. Orada teröristler var. DAEŞ var, YPG/PKK var, el ele, kol kola vermişler. Dün Dünya Süryaniler Kongresi Başkanının açıklamasını gördünüz. Oradaki tüm hristiyan çocuklarını alıyorlar, zorla Türk ordusunun ve Özgür Suriye Ordusu’nun karşısına dikiyorlar. Adeta birer canlı kalkan, bunlar çocuk. Ne diyor, ‘Bizim mallarımızı mülklerimizi hepsini ellerimizden alıyor YPG’ diyor. Biz Türkiye olarak bunu söylediğimizde kulak asmıyor. Söyleyen işte. Biz ayrım yağmıyoruz vatandaşlarımız arasında. Bunlarda Hristiyan. Bizim yaptığımız operasyon sadece Türkiye’ye yönelik bir tehditi yok etme değildir. Suriye’ye huzuru getirecek, istikrarı getirecek, barışı getirecek ve Suriye’nin sınır bütünlüğünü ve toprak bütünlüğünü koruyacak bir operasyondur.  Bazıları ‘bu işgale dönmesin’ diyor. Hiç merak etmesinler,  Biz Fransa değiliz. Biz Türkiye Cumhuriyetiyiz. Biz Türküz” diye konuştu.

Batılı ülkelerin insan hakları konusunda çifte standart uyguladığını anlatan ve Afrin’den Türkiye’ye yönelik atılan roketlerle şehit olan vatandaşlarımız için hiçbir şey diyemediğini söyleyen Bakan Çavuşoğlu; “Niye bunları görmezden geliyorsunuz, Niye burada ölen sivillerin haklarını savunmuyorsunuz. Neden illa teröristlerin haklarını savunuyorsunuz? Neden darbecileri ve FETÖCÜ’leri savunuyorsunuz da 15 Temmuz gecesi şehit edilen 251 kardeşimizin hakkını, onların ailelerinin haklarını savunmuyorsunuz? Neden o gece yaralanan 2 bin 194 vatandaşımızın hakkını savunmuyorsunuz, hukukunu savunmuyorsunuz? Onlar insan değil mi? Neden hep teröristleri darbecileri savunmak durumunda kalıyorsunuz? Bunun tek bir izahati var; Türkiye düşmanlığı, Türk düşmanlığı, İslam düşmanlığı, kıskançlık ve fesatlık. Başka bir izahı yok” dedi.

 

 

 

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Çavuşoğlu’ndan, OSB, sözü,
Yorumlar
Haber Yazılımı escort istanbul istanbul escort porno izle sex hikaye porno indir türk porno escort