Haber Detayı
28 Eylül 2020 - Pazartesi 14:53 Bu haber 2062 kez okundu
 
Çıkar amaçlı suç örgütü şüphelileri yakalandı
Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri çıkar amaçlı suç örgütü kurmak şüphelisi 11 kişiyi yakaladı.
ASAYİŞ Haberi
Çıkar amaçlı suç örgütü şüphelileri yakalandı

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri K.E liderliğinde “Çıkar Amaçlı Silahlı Suç Örgütü Kurmak, Yönetmek Üye Olmak, Örgüte Bilerek ve İsteyerek Yardım etmek, Tefecilik, Tehdit, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılmak, Kasten Yaralama, Hakkı Olmayan Yere Tecavüz, Mala Zarar Verme, Nitelikli Yağma, 6136 SKM” suçlarını işlediği tespit edilen silahlı suç örgütüne yönelik olarak Antalya, Ankara, Erzurum ve Siirt illerinde 25.09.2020 günü eşzamanlı operasyon düzenledi.

Düzenlenen operasyon kapsamında 11 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı. Yapılan aramalarda çok sayıda silah, mühimmat, senet, 1 adet yurda kaçak yollarla sokulmuş piton cinsi yılan, çok sayıda kesici ve delici alet ile dijital materyallere ele geçirildi.
Olaylara karıştıkları tespit edilen örgüt mensuplarının ilimizde tefecilik faaliyetlerini yürüttükleri paraya ihtiyacı olan şahıslara yüksek faizlerle borç para vererek ödeyemeyen şahısları silahla tehdit ederek, darp ettikleri zorla senet imzalattıkları, hatta 09.11.2019 günü tefecilere olan borcu yüzünden siyanür içmek suretiyle kendisini, eşini ve çocuklarını öldüren S.Ş ninde suç örgütüne borçlu olduğu, örgüt mensuplarının silah ve tehditle bazı işyerlerini ele geçirdiği bu şekilde kazandıkları yüksek meblağlardaki paralarla lüks araçlara bindikleri ve lüks bir hayat sürdükleri tespit edildi. 
Yakalanarak göz altına alınan örgüt lideri dahil 11 şüpheli, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adli makamlara sevk edildi. 
Antalya Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosundan yapılan açıklamada; "Antalya Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü olarak, vatandaşlarımız üzerinde baskı kurarak haksız kazanç sağlamaya çalışan bu tür yapılanmalara yönelik, ilimiz genelinde halkımızın can ve mal güvenliğini tehlikeye düşürecek şahıs ve organizasyonlarla mücadelemiz aralıksız ve kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygı ile duyurulur" denildi.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Çıkar, amaçlı, suç, örgütü, şüphelileri, yakalandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı