Haber Detayı
27 Ekim 2020 - Salı 12:33 Bu haber 1806 kez okundu
 
Cinayet zanlısı iş arkadaşı çıktı
Geçtiğimiz günlerde Taşağıl'da muz serasında çalışan Abdulhamit Moradi'nin (36) öldürülmesi olayı ile ilgili gözaltına alınan Shamsadın Nıkmohammad (20), Moradi cinayetini işlediğini itiraf etti. Moradi'nin daveti üzerine Denizli'den Manavgat'a geldiğini ifade eden Nıkmohammad, Moradi'nin kendisine kötü davrandığı için öldürdüğünü söyledi.
ASAYİŞ Haberi
Cinayet zanlısı iş arkadaşı çıktı

Manavgat’ın Taşağıl Mahallesi’nde bir muz serasında çalışan Afganistan uyruklu Abdulhamit Moradi’nin kaybolmasının ardından, Antalya İl Jandarma Komutanlığı Su Altı Arama ve Kurtarma Timi’nin (SAK) seranın yakınında bulunan yapay gölde yaptığı araştırmada Moradi’nin cansız bedenine ulaşıldı. Yapılan ilk incelemede Moradi’nin tüfekle vurulduğu ve başında ezilme tespit edildi.
Olayın ardından çalışma başlatan Manavgat İlçe Jandarma Komutanlığı JASAT dedektifleri, Abdulhamit Moradı’nin aynı odayı ortak kullandığı Shamsadın Nıkmohammad’ın da aralarında bulunduğu aralarında 3’ü Afganistan uyruklu 5 kişiyi gözaltına aldı.
Manavgat Adliyesi'ne sevk edilen şüphelilerden Shamsadin Nikmohammad verdiği ifadede, Denizli’de çalışırken, 6 ay önce tanıdığı Abdulhamit Moradi’nin daveti üzerine Taşağıl’a geldiğini söyledi. Taşağıl’a geldiğinde serada çalışmaya başladığını anlatan Shamsadin Nikmohammad, “Ben geldiğimde 1 konteyner vardı. Burada Abdulhamit Moradi ile aynı yatakta yatmaya başladık. İlk 20 gün bana çok iyi davrandı. Ancak zaman geçtikçe hareketleri değişti. Bulaşıkları sürekli bana yıkatıyor ve kendi yaptığı işlerde beni çalıştırıyordu. İşe başladığımın 45’inci günü yatarken bana sarılmaya başladı. Ben bu durumdan rahatsız oldum ve aynı yatakta yatmak istemediğimi söyledim” dedi. Yaklaşık 3 ay önce seraya 22nci konteyner geldiğini belirten Shamsadin Nikmohammad, orada tek kalmak istediğini söylediğinde Moradi’nin kendisine uyku hapı verip tecavüz etmekle tehdit ettiğini anlattı. 
Yaklaşık 2 ay önce Afganistan’da olan yakınlarına göndermek için Moradi’den 2 bin lira borç aldığını söyleyen Shamsadin Nikmohammad, şunları söyledi:
“Bu sırada Abdülhamit Moradi’nin yaptıklarına dayanamayıp işi bıraktım. İşyeri sahibi benim yanıma geldi ve ‘Senin Hamit’e 2 bin lira borcun varmış, gel çalış ve borcunu öde’ dedi. Bende kabul ettim. Tekrar işe başladığımda Abdülhamit Moradi bana ilk önce çok iyi davrandı. 4 gün sonra yine kötü davranmaya başladı. Ben banyo yapmaya gittiğimde birlikte yıkanmayı teklif etti, kabul etmediğimde banyonun anahtarını sakladı. Bir süre sonra yatarken bana sürtünmeye başladı.”
Shamsadin Nikmohammad , Abdulhamit Moradi’nin kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlatan Moradi, aynı davranışları tekrarlaması üzerine kendisinin, ‘Bak çocuk ve çoluğun var. Canımı çok sıkıyorsun’ deyince bana ‘Elinden ne gelecek, ne yapıyorsan yap. Ben böyle yatmaya devam edeceğim’ dediğini söyledi. Bunun üzerine Abdühamit Moradi’yi öldürmeyi planladığını anlatan Shamsadin Nikmohammad “Kafamda nasıl öldüreceğimin planlarını yaptım. İlk önce ip getirip boğazından sıkmayı düşündüm ama kurtulur bana bir şey yapar diye korktum vazgeçtim. Sonra Tüfekle vurmanın en iyisi olduğunu düşündüm. İlk önce geçtiğimiz Salı günü öldürecektim. Ama kendisi tam uykuya dalmadığı ve serada kullandığı tüfekte yanında olduğu için öldüremedim” dedi.
Geçen Çarşamba günü eline fırsat geçtiğini belirten Shamsadin Nikmohammad, cinayet anını ise şöyle anlattı: 
“Abdulhamit Moradi uyuyordu, hemen başucunda bulunan tek atımlık tüfeği aldım. O tüfeği akşamüstü ezan okunurken, fişeğini doldurup hazırlamıştım. Tüfeğin emniyetini açıp, Abdulhamit Moradi’nin kafasına 20-25 metre yaklaştırıp, gözlerimi kapattım ve tetiği çektim. Tüfek patladı, Abdulhamir Moradi’nin yüzüne balmadan hafifçe gözlerimi açtım, kan akıyordu. Kendisine ait olan Kısa kollu kırmızı ceketi kafasına örttüm. Battaniyeyle sarıp sürükleyerek odadan balkona çıkardım. Binanın arkasına doğru seraya ve orada bulunan havuza bakan yerden balkondan aşağı attım. Cesedi sürükleyerek havuzun kenarına getirdim. Orada bulduğum boş bir çuvala parke taşı doldurup, cesede de bağlayarak havusun ortasına attım. Ardından odada bulunan ve sürüklediğim yerlerde oluşan kan izlerini toprakla temizledim”
Shamsadin Nikmohammad, bu işleri bitirdiği sırada sera sahibini geldiğini ve Abdülhamit Moradi’yi sorunca kendisine ‘içeride uyuyor’ dediğini sözlerine ekledi. Ertesi günü işyeri sahibinin Abdulhamit Moradi’yi kendilerine ve diğer işçilere sera ve çevresinde arattığını anlatan Nikmohammad, bulamayınca jandarmaya başvuruda bulunduğunu söyledi. Shamsadin Nikmohammad, “Abdulhamit Moradi’yi öldürdüğüm için pişmanım” dedi.
ŞÜPHELİ TUTUKLANDI
Savcılık sorgusunun ardından tutuklanması istemiyle sulh ceza hakimliğine çıkarılan Shamsadin Nikmohammad, kasten öldürme suçundan tutuklanırken, diğer şüpheliler adli kontrolle tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Cinayet, zanlısı, iş, arkadaşı, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı