Haber Detayı
14 Ağustos 2017 - Pazartesi 09:49 Bu haber 768 kez okundu
 
Çocuk suçlular tutuklandı
3 ayrı işyerinden hırsızlık olayından yakalanan 3 suça sürüklenen çocuk tutuklandı.
ASAYİŞ Haberi
Çocuk suçlular tutuklandı

 

3 ayrı işyerinden hırsızlık olayından yakalanan 3 suça sürüklenen çocuk tutuklandı.

Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden olay ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada: “28 Temmuz, 30 Temmuz ve 06 Ağustos tarihlerinde Ayanoğlu, Demirel ve Altıayak Mahallelerinde bulunan işyerlerinden kamyonet ile; (100) adet (6) metrelik profil pano çıtası, (4-5) adet alüminyum rulo sapı, (2) adet darbeli matkap, (2) adet hilti, (2) adet spiral, (2-3) adet balyoz, ‘(1) adet kazma, (3-4) adet kürek, (1) adet lazer ölçüm cihazı, (3-4) adet el arabası, (3-4) adet 30 ve 50 metrelik seyyar kablolar, (3-4) adet beton delme murçları ve kazalı kamyonetin raylı kapısı ve radyoteri, (2000) TL değerinde (15) adet değişik ebatlarda alüminyum lambri, (3) adet alüminyum kapının çalındığı bilgisi elde edilmesi üzerine Kepez İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince hırsızlık olayları ile ilgili yapılan çalışmalar sonucunda;

09 Ağustos günü saat 11.00 sıralarında Kepez ilçesi Sakarya Bulvarı üzerinde hırsızlık şüphelileri suça sürüklenen çocuklar  M.K. (17), S.K. (16), S.K. (15) kullanmış oldukları suçta kullanılan kamyonet ile birlikte yakalanmışlardır.

Suçta kullanılan kamyonete cezai işlem uygulanarak otoparka çektirilmiş, suça sürüklenen çocuklar (16) adet hırsızlık suçundan kaydı bulunan M.K., (9) adet hırsızlık suçundan kaydı bulunan S.K. ve (2) adet hırsızlık suçundan kaydı bulunan S.K. işlemleri yapılmak üzere Çocuk Şube Müdürlüğü’ne teslim edilmişlerdir.

Çocuk Şube Müdürlüğü görevlilerince haklarında hazırlanan tahkikat evrakları ile birlikte adli makamlara sevk edilen suça sünüklenen çocuklar çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmışlardır” denildi.

 

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Çocuk, suçlular, tutuklandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı