Haber Detayı
04 Kasım 2020 - Çarşamba 15:30 Bu haber 6659 kez okundu
 
Çocuk ve kadınlara örnek oluyor
Öger Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Vesile Yılmaz Anatca, katıldığı koşu ve spor müsabakaları ile hem öğrencilerine hem de kadınlara örnek oluyor. 1976 doğumlu Anatca son olarak 1 Kasım 2020'de Belek'te düzenlenen ve yarışmanın bitirilmesinin bile başarı kabul edildiği Ironman 70.3 Türkiye yarışmasında bitiş çizgisini 6'ncı kez geçerek büyük bir başarıya imza attı. Sporu hayatının odak noktası olarak gördüğünü ifade eden Anatca, en büyük mutluluğum ise yarış sonrası başarımı öğrencilerimle paylaşabilmek ve isterlerse her şeye ulaşabileceklerini göstermek" dedi.
SPOR Haberi
Çocuk ve kadınlara örnek oluyor

1 Kasım 2020 tarihinde Belek'te Gençlik ve Spor Bakanlığı, Antalya Valiliği, Türkiye Triatlon Federasyonu, Ironman Global Yönetimi ile TURSET Project Management ve Red Bull’un katkılarıyla bu yıl altıncısı düzenlenen 'IRONMAN 70.3 Turkey' yarışmasına katılan Öger Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Vesile Yılmaz Anatca yarışmayı 5 saat 41 dakikalık derece ile bitirdi.
72 ülkeden bin 250 sporcunun katıldığı ve yarışı bitirmenin bile büyük bir başarı sayıldığı yarışmada sporcular 1.9 km’lik yüzme, 90 km’lik bisiklet ve 21.1 km’lik maraton parkuru koştular.
Dünyanın en zorlu sporlarından biri sayılan bu yarışı altıncı kez bitirerek “Demir Kadın” ünvanı almaya hak kazanan Vesile Yılmaz Anatca 113 kilometrelik parkuru 5 saat 41 dakikada  bitirerek büyük bir başarıya imza attı. Manavgat Öger Ortaokulu’nda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan Vesile Yılmaz Anatca daha önce de Tuz Gölü’nde düzenlenen Runfire Salt Lake Ultra Trail yarışında 160 kilometre koşarak iki kez birincilik elde etmişti.
Hacettepe Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksek Okulu’nu birincilikle bitiren Anatca, Spor Psikolojisi ve Sosyal Psikoloji alanlarında 2 master, Sosyoloji alanında da doktora derecesine sahip.
Sporu hayatının en önemli odak noktası olarak gören Anatca, "Hayatımın her döneminde spor yaptım. Antrenman programlarımı kendim yapıyorum. Öğretmen olduğum için yoğun bir programım var. Ya çok erken saatlerde ya da okuldan sonra antrenmanlarım... özellikle yaz tatilimi tamamen antrenmanlarıma ayırıyorum" diye konuştu.
Günde 8 saat antrenman yaptığını söyleyen Anatca, "Triatlon sporu ile de uğraştığım için haftalık antrenman programımda 3 farklı disiplin var. Haftada 18-20 km arası yüzme, 400-500 km arası bisiklet ve 60-70 km aradı koşu antrenmanlarım oluyor. Özellikle yarış dönemlerinde haftada yaklaşık 20-25 saat antrenmanım oluyor. Ancak son dönemde Koronavirüs salgını nedeniyle antrenman yeri ve zamanı için oldukça zorlandığımı da söyleyebilirim" dedi.
Sportif başarılarıyla insanlara örnek olmak istediğini vurgulayan Anatca, "En büyük mutluluğum ise yarış sonrası başarımı öğrencilerimle paylaşabilmek ve “isterlerse her şeye ulaşabileceklerini” göstermek. Çağdaş, kendi ayakları üzerinde durabilen, güçlü bir kadın ve örnek bir eğitimci olabilmek en büyük amacım" diye konuştu.
Vesile Yılmaz Anatca'yı hem bir öğretmen olarak hem de bir sporcu takdir ettiğini belirten Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya da "Hocamızı kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum. Başarılarının başta öğrencilerimiz olmak üzere herkes tarafından örnek alınmasını diliyorum" dedi.
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Çocuk, ve, kadınlara, örnek, oluyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı