Haber Detayı
12 Ağustos 2017 - Cumartesi 09:35 Bu haber 2946 kez okundu
 
Çocuklar yüzme öğreniyor
Okulların tatile girmesiyle birlikte öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirmelerine olanak sağlayan Büyükşehir Belediyesi, Manavgat’ta ücretsiz yüzme kursu açtı. Örnek Mahallesi’nde bulunan 75. yıl İlköğretim Okulu bahçesine kurduğu portatif yüzme havuzu ile 560 çocuk yüzme becerisini geliştiriyor.
YAŞAM Haberi
Çocuklar yüzme öğreniyor

 

Okulların tatile girmesiyle birlikte öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirmelerine olanak sağlayan Büyükşehir Belediyesi,  Manavgat’ta ücretsiz yüzme kursu açtı. Örnek Mahallesi’nde bulunan 75. yıl İlköğretim Okulu bahçesine kurduğu portatif yüzme havuzu ile 560 çocuk yüzme becerisini geliştiriyor.

Yüksek hava sıcaklığı ve nemden bunalan Manavgatlı çocuklar yüzme öğrenmek için Büyükşehir Belediyesi’nin portatif yüzme havuzunda buluşuyor. Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın bünyesinde Gençlik ve Spor Şube Müdürlüğü’nün koordinasyonunda gerçekleşen havuz kursları 6-14 yaş arası çocuklara hizmet veriyor.

TÜM ÇOCUKLAR DAVETLİ

Manavgatlı çocuklar 30 gün sürecek eğitimde haftanın 6 günü 10.00 ile 17.30 saatleri arasında uzman eğitmenler eşliğinde yüzme öğreniyor. Yüzme kurslarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş, “Yüzme havuzu, tamamen profesyonel havuz bakım sistemleri ve profesyonel hocaların nezaretinde çocuklarımıza hitap eden bir yer. Bu proje şu anda birçok yerde uygulanıyor.  Menderes Başkanımızın vesilesiyle fevkalade güzel bir proje oldu. Çocuklarımız bizim geleceğimiz. Etrafı denizlerle çevrili ülkemizde yüzme bilmeyen kalmaması için kursumuza tüm çocuklarımızı davet ediyoruz.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Çocuklar, yüzme, öğreniyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı