Haber Detayı
19 Nisan 2020 - Pazar 14:21 Bu haber 30379 kez okundu
 
Çocukların 23 Nisan heyecanı
Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı getirilen ilkokul öğrencileri, bu sene 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı çok farklı şekilde kutlamaya hazırlanıyor.
KÜLTÜR Haberi
Çocukların 23 Nisan heyecanı

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100’ncü yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu sene Covid-19 salgını sebebiyle çok farklı kutlanacak.

Her yıl coşkulu törenlerle okullarda ve meydanlarda kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamak isteyen Manavgatlı ilkokul öğrencileri evlerinde için hazırlık yapmaya başladı. Minik öğrenciler, bayraklar, kırmızı beyaz balonlar ve ’23 Niisan bayramımız kutlu olsun’, ‘Emanetin emin ellerde 100. Yıl’, ‘Güzel günler göreceğiz’, ‘100. Yılında 23 Nisan tüm çocuklara kutlu olsun’ ve ‘100. Yıl yaşasın 23 Nisan’ yazılı afişler hazırlayarak evlerinin balkonlarına astı.


Öğrenciler ayrıca öğretmenlerinin yönlendirmesiyle İstiklal Marşı ve çeşitli şiirleri okuyarak klipler oluşturdu. İstiklal Marşı’nın 10 kıtasında her mısrayı farklı öğrencilerin okuduğu klipte, öğrenciler ayrıca çeşitli şiirleri de okudu. Şiirlerde de her mısrayı farklı bir öğrencinin okuması dikkati çekti.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Çocukların, 23, Nisan, heyecanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı