Haber Detayı
14 Eylül 2017 - Perşembe 10:05 Bu haber 770 kez okundu
 
Çocukların Cinemaximum keyfi
Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği görevlilerinin ortak çalışması olarak, Manavgat’ta ekonomik güçlük çeken ailelerin çocukları sinemaya götürüldü. Cinemaximum sinemasının da destek verdiği sosyal sorumluluk projesinde çocuklar ilk defa sinemada 3 boyutlu animasyon filmi izlediler.
YAŞAM Haberi
Çocukların Cinemaximum keyfi

Manavgat’ta Mayıs ayından bu yana hizmet vermeye başlayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ile Manavgat İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği personeli, Manavgat’ta korunmaya muhtaç çocuk statüsündeki 24 çocuğu sinemaya götürdü.

Konu ile ilgili olarak bilgi veren Manavgat Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Nihal Etci, “Merkeze, ekonomik yoksunluk nedeniyle müracaat eden ve bu sebeple "korunmaya muhtaç çocuk" statüsünde değerlendirilen, halen ailesi yanında kalan veya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı yatılı kuruluşlarda bakımı sağlanıyor iken ailesi yanına döndürülen çocuklara "Sosyal Ekonomik Destek Yönetmeliği" hükümlerine göre düzenli yardım yapılmaktadır. Sosyal Hizmet Merkezinin bunun yanında müracaatçı gruplarına yönelik olarak, birey ve ailelerin bilgi, bilinç düzeylerini ve toplumsal yaşamına katılımlarını artırmaya yönelik eğitici, sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetler düzenlenmektedir” diye konuştu.

Bu kapsamda Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği personeli ile işbirliğine gidilerek etkinlik düzenlendiğini belirten Etci, “Çalışma yapılan ve ekonomik yoksunluk içinde olan çocukların hiç sinemaya gitmediklerini düşünerek. Aile ve çocuğun çevreye uyumunu sağlaması amacıyla; gönüllülerinde desteği ile çocuklara yönelik olarak sinema gösterisi, oyun parkı etkinliği ve yemek etkinliği gerçekleştirilmiştir. Bundan sonraki süreçte de müdürlüğümüz, tüm kamu kurum / kuruluşlar ile gönüllülerinde desteği ile çalışmalarına devam etmeyi sürdürecek” diye konuştu.

Mars Cinema Group’a bağlı Cinemaximum sinema müdürü Sefa Doğan ise Manavgat’ta yeni açılan sinemalarında, Sosyal Hizmet Merkezi Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Büro Amirliği tarafından düzenlenen sosyal sorumluluk projesine destek vermekten mutluluk duyduklarını söyledi.

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Çocukların, Cinemaximum, keyfi,
Yorumlar
Haber Yazılımı