Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 15:52 Bu haber 5722 kez okundu
 
Çokal'dan orantısız zam tepkisi
Kara Yolları Genel Müdürlüğü’nün ulaşım esnafına verilen yetki belgelerine yaptığı zamı eleştiren İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Tuba Vural Çokal, yapılan zamların geri alınmasını istedi.
SİYASET Haberi
Çokal'dan orantısız zam tepkisi

Kara Yolları Genel Müdürlüğü’nün ulaşım esnafına verilen yetki belgelerine yaptığı zamla ilgili konuşan İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Dr. Tuba Vural Çokal, Kara Yolları Genel Müdürlüğü tarafından A1,B1,B2,D1 ve D2 yetki belgelerine yüzde bine varan zam yapılmasının insafsızlık olduğunu söyledi. Zaten zor günler geçiren esnafın bu zamlarla çok büyük sıkıntılarının daha da artacağını ifade eden Dr. Çokal; "Şehirlerarası ve şehir içi taşımacılık yapan esnaf, köprü ve otoyol ücretlerinin, maliyet ücretlerinin altına eziliyordu. Biz esnafa destek olacak adımların bir an önce atılmasını beklerken Karayolları Genel Müdürlüğü akla ziyan bir zam yaptı. Bu zam bir an önce geri alınmalıdır” dedi.

En büyük zammın turizm taşımacılığı yapan ulaşım esnafının aldığı D2 yetki belgesine yapılmasına dikkat çeken Dr. Tuba Vural Çokal; "Daha önce de defalarca söyledim. Tüm bunların nedeni iktidarın televizyonlardan öğrendiği turist sayısına bakarak turizm esnafının otelcilerin çok para kazandığını düşünmesidir. Rakamlara bakan iktidar otelcilerin yıllık kazançlarından haraç alır gibi vergi adı altında kendisine pay alıyor, turizm taşımacılarının 15 bin lira olan yetki belgesi yüzde 1100 gibi akla vicdana uymayan bir zam yapıyor” diye konuştu.

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Çokal'dan, orantısız, zam, tepkisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı