Haber Detayı
08 Ağustos 2021 - Pazar 13:09 Bu haber 4568 kez okundu
 
Covid numune alma birimi yenilendi
MANAVGAT Devlet Hastanesi, vatandaşların isteği doğrultusunda Covid-19 ile mücadele kapsamında, numune alma biriminde düzenlemeye gitti. Hastanenin A blok Poliklinik Bölümü'nde biri çocuk olmak üzere 4 kayıt ve 3 de numune alma birimi oluşturularak, vatandaşların test sonuçlarının daha hızlı alması sağlanacak.
SAĞLIK Haberi
Covid numune alma birimi yenilendi

Covid-19 salgını ile mücadele devam ederken, Manavgat Devlet Hastanesi vatandaşların test yaptırma işlemini, süresini kolaylaştırmak ve hızlandırmak için yeni bir düzenlemeye gitti. Hastanenin poliklinik bölümünde Covid-19 numune alma ve kayıt biriminde biri çocuk olmak üzere 4 kayıt, 3 de numune alma birimi ile hizmet verilecek. Buradan alınacak numuneler de hastanenin laboratuvarında hızlı bir şekilde sonuçlandırılacak.

 

BAŞEHİM ÇINAR'DAN AŞI ÇAĞRISI
Covid-19 ile mücadelede en etkili yolun aşı olduğunu ifade eden Manavgat Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Mehmet Çınar, "Vatandaşların aşılarını randevu alarak yaptırmaları, kendilerini ve sevdiklerinin canını korumak için en önemli yoldur. Aşı için Alo 182 ve e-nabız sistemi üzerinden randevu alarak hastane ve aile hekimliklerinde aşılar yaptırabilir. Ancak, aşı yaptırılsa da maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat etmeye devam edilmesi gerekmektedir" diye konuştu.

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Covid, numune, alma, birimi, yenilendi, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı