Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 21:42 Bu haber 3762 kez okundu
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan sınırlamalardaki değişiklikleri açıkladı
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının düzenli olarak yayımladığı son 'Gündem Bilgilendirme Raporu'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı pandemi dönemi sınırlandırmaları ile ilgili değişiklikler yer aldı.
GÜNDEM Haberi
Cumhurbaşkanı Erdoğan sınırlamalardaki değişiklikleri açıkladı

Son 'Gündem Bilgilendirme Raporu'nda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı pandemi dönemi sınırlandırmaları ile ilgili şu değişiklikler yer aldı:

"Şehirlerarası seyahat sınırlaması 1 Haziran'dan itibaren tamamıyla kaldırılmıştır. Kreşler ve gündüz bakım evlerinin tamamı 1 Haziran'da açılacak. İşletme sahibi 65 yaş üstü vatandaşlarımız maske, mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla işinin başında olabilecek. İdari izinde bulunan veya esnek çalışma sistemine dahil olan kamu personeli 1 Haziran tarihi itibarıyla normal mesaiye başlayacak. Yol güzergahlarındaki dinlenme tesisleri de 1 Haziran'da hizmet vermeye başlayacak. Plajlar, milli parklar ve bahçeler belirlenen kurallar dahilinde 1 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebilecek. 65 yaş ve üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında istisna kapsamında olma uygulaması devam edecek. Hayvan satış yerleri 1 Haziran'dan, hipodromlar 10 Haziran'dan itibaren faaliyete geçebilecek. Sürücü kursları, benzeri kurslar 1 Haziran'dan itibaren hizmet verebilecek. Deniz turizmi, balıkçılığı ve taşımacılığı ile ilgili sınırlamalar da belirlenen kurallar dahilinde kaldırılmıştır. Müze ve ören yerleri, 1 Haziran'da onlar da açılıyor. Bireysel sporlarla ilgili sınırlamalar kaldırılmıştır.
Ayrıca 0-18 yaş grubunun tamamı, çarşamba ve cuma günleri 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkma sınırlamasına tabi olmayacak."

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Cumhurbaşkanı, Erdoğan, sınırlamalardaki, değişiklikleri, açıkladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı