Haber Detayı
26 Ekim 2021 - Salı 15:56 Bu haber 975 kez okundu
 
Cumhuriyet Bayramı'na santraç turnuvası
Manavgat Belediyesi ve Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü, Atatürk Kültür Merkezi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na ithafen satranç turnuvası düzenledi.
SPOR Haberi
Cumhuriyet Bayramı'na santraç turnuvası

Atatürk Kültür Merkezi’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na ithafen 23-24 Ekim tarihleri arasında gerçekleşen santraç turnuvasında, 2011,2012,2013,2014,2013,2012,2011, Açık Yaş Kategorisi ve Genel Kategori dalında toplamda 150 kişi yarıştı.

Turnuvada, 10 yaş erkekler grubunda Berat Coşkun, kız grubunda Mercan Sönmez, 9 yaşta Esat Efe Yalçın, Hazal Sağlam, 8 yaşta Maya Şahin, Ahmetcan Yazıcı, 7 yaş grubunda Kıvanç Kartal Küçük, Hatice Ay, 6 yaş grubunda Miraç Emir Şener ile Defne Derin Öztürk birinci oldu. Açık yaş bayanlarda Duru Şenel şampiyonluğa ulaşırken, Genel Kategori’de ise Ömer Arda Turgut birinci oldu. Dereceye girenlere madalyalarını Manavgat Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Hakkı Ödevoğlu takdim etti. Turnuvayı büyük bir merakla takip eden ailelerin heyecanı ise neşeli anlara sahne oldu. Çocukların iki gün boyunca hem eğlendiğini hem de kendilerini geliştirdiğini belirten aileler, turnuvanın düzenlenmesinden dolayı Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e ve ekibine teşekkür etti. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen “ Gençlerimizin ve çocuklarımızın bu tarz zeka oyunları ile kendilerine olan özgüvenini geliştirmelerine katkı sağlıyoruz. Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüz ve silah arkadaşlarının bizlere bıraktığı en büyü miras olan Cumhuriyet’imize ithafen düzenlediğimiz turnuvaya katılan herkese teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum. Dereceye giren ve emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.

 

Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Cumhuriyet, Bayramı'na, santraç, turnuvası,
Yorumlar
Haber Yazılımı