Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 21:49 Bu haber 4421 kez okundu
 
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Cuma açıklaması
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığının düzenli olarak yayımladığı son 'Gündem Bilgilendirme Raporu'nda Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Cuma açıklaması yer aldı.
GÜNDEM Haberi
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Cuma açıklaması

Son 'Gündem Bilgilendirme Raporu'nda Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Cuma namazı ve günü ile ilgili şu açıklamaları yer aldı:

"Bu sürecin çok başarılı bir şekilde yönetildiğini ve Diyanet İşleri Başkanlığı olarak da tüm hocalarımızla birlikte, başarılı bir şekilde bugüne kadar geldiğimizi düşünüyorum. Valiliklerin ve müftülüklerin iş birliğiyle yeterli bahçesi, avlusu ve açık alanı bulunan camiler cuma namazı için belirlendi. Buradaki kriter caminin avlusunun olması. Ayrıca bu süreçte, cami avluları ve meydanlar bazı yerlerde yetersiz kalabilir. İklim ve hava şartları müsait olmayabilir. Vatandaşlarımızdan, azami derecede dikkat ve anlayış göstermelerini, sabır ve sükunetle davranmalarını, hocalarımıza ve görevlilere yardımcı olmalarını, ısrarcı olmamalarını özellikle istirham ediyorum.
Yarın inşallah İstanbul'da Fatih Camisi'nde cuma namazını kılacağız. Tabii 29 Mayıs İstanbul'un fetih günü, 29 Mayıs'ın sembolü de Fatih Sultan Mehmet'tir. Onun türbesinde aynı zamanda okunan hatimlerin de duasını yapacağız. Fetih, 'açılış', 'açış' demektir.
Cemaatle ve cuma namazına ara verilmiş olan camilerimizin açışılıyla sanki bu ilk cumayı Fatih Camisi'nin bahçesinde, avlusunda kılmanın daha uygun olacağı düşüncesiyle orada olacağız."

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Diyanet, İşleri, Başkanı, Ali, Erbaş'tan, Cuma, açıklaması,
Diğer Fotoğraflar
Diğer fotoğrafları büyük görüntülemek için üzerini tıklayın.
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'tan Cuma açıklaması
Yorumlar
Haber Yazılımı