Haber Detayı
30 Kasım 2021 - Salı 18:20 Bu haber 2352 kez okundu
 
Doğu ilçeleri pandemi toplantısı
Antalya İl Sağlık Müdürü İsmail Başıbüyük başkanlığında, tüm doğu ilçelerinin yöneticilerinin katıldığı pandemi toplantısı yapıldı.
SAĞLIK Haberi
Doğu ilçeleri pandemi toplantısı

Manavgat Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'ndeki toplantıya, İl Sağlık Müdürlüğü Başkan ve Başkan Yardımcıları, Serik, Manavgat, Alanya Gazipaşa, Akseki, Gündoğmuş ve İbradı ilçe sağlık müdürleri, hastane başhekimleri, Alanya ve Manavgat ADSM başhekimleri ile hastane yöneticileri katıldı.

Toplantıda, kış mevsiminin gelmesiyle birlikte kapalı alanda kalabalıkların artması ve buna bağlı gelişebilecek riskler değerlendirildi. Okullardaki son durum, filyasyon ekipleri ve çalışmaları gözden geçirilerek, filyasyonun önemi ve 'aşılama oranını nasıl artırırız' konuları tartışıldı. Evde izolasyonda olan temaslı ve vakaların İSDEM ekipleri tarafından daha etkin denetiminin faydalı olacağı ifade edildi. Hastane servis ve yatak durumları değerlendirildi, olası riskli durumlara karşı alınacak önlemler ve planlamalar yapıldı. Ayrıca sağlık yatırımları ve sağlık personeli eksikleri de değerlendirildi.

İsmail Başıbüyük, aşılama çalışmalarındaki başarılarından dolayı ilçe yöneticilerine teşekkür etti.
 

Kaynak: (DHA) - Demirören Haber Ajansı Editör: C. Merve ŞAHİN
Etiketler: Doğu, ilçeleri, pandemi, toplantısı,
Yorumlar
Haber Yazılımı