Haber Detayı
19 Aralık 2019 - Perşembe 01:17 Bu haber 6221 kez okundu
 
Düşleyen mucitler atölye çalışmasında
Manavgat Belediyesi yeni yılın şubat ayına kadar devam edecek olan 'Düşleyen Mucitler Bilim Atölyesi' açtı.
EĞİTİM Haberi
Düşleyen mucitler atölye çalışmasında

Manavgat Belediyesi’nin, Side ve Çolaklı Kreş ve Gündüz Bakımevi’nde eğitim gören çocukların yeteneklerini keşfetmek amacıyla başlattığı 'Düşleyen Mucitler Bilim Atölyesi'nde 10 sınıftan 180 öğrenci, 5 kez çalışma yaparak yeteneklerini keşfetme imkanı bulacak. 
İlk atölye çalışmasını yapan miniklere oyuncak robot yapımında kullanılan malzemelerin tanıtılmasının ardından grup çalışması şeklinde gerçekleştirilen programda, çalışma sonucunda ortaya çıkan resim çizen robotlar, çocukları oldukça sevindirdi. 
Pil, kalem, plastik kap ve resim kağıdı üzerinde çalışma gerçekleştiren çocuklar, eleştirel düşünme, problem çözme yeteneğine sahip olma, bakış açısını genişletme ve grup çalışmasının önemini kavramış olacak. Eğitimciler, İngilizcesi STEM olan (Science Technology Engineering Mathematics) Fen Teknoloji Mühendislik Matematik oyuncakları grubunda en sevilen oyuncakları çocukların büyük bir zevk ve başarı ile yaptığını belirtti. 
Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen; "Side ve Çolaklı Kreş ve Gündüz Bakımevleri'ndeki öğrencilerimizin eğitim ve öğretimlerini en sağlıklı bir şekilde alması için bütün gerekli olan programları uygulamaya gayret ediyoruz. Bu program sayesinde çocuklarımız, grup çalışması, yetenek keşfi ve üretme kabiliyeti gibi bir çok kavramı algılamış olacak. Geleceğin bilim insanları, belki bu çocuklarımızın içinden çıkacak. Çocuklarımızın çağdaş bir eğitim alması için gereken bütün çalışmalarımızı hız kesmeden gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi. 
Kaynak: (AT) - Alper TAMER Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Düşleyen, mucitler, atölye, çalışmasında,
Yorumlar
Haber Yazılımı