Haber Detayı
15 Haziran 2020 - Pazartesi 16:06 Bu haber 3826 kez okundu
 
'Eğitim Günleri' ile 50 bin kişiye ulaşıldı
Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden yapılan açıklamada “Akdeniz Üniversitesi öğretim üyeleri, Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü Müdürlüğü ile Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü uzman personeli ve özel sektör temsilcilerinin eğitici olduğu "Antalya Tarım Orman Eğitim Günleri" adlı online eğitim programı sona erdi.
EĞİTİM Haberi
'Eğitim Günleri' ile 50 bin kişiye ulaşıldı

İl Müdür V. Gökhan Karaca “11 farklı konunun işlendiği bu eğitimler ile sosyal izolasyon korunarak eğitimler aksamadan verilmeye devam etti. Uzaktan eğitim programı ile üreticiler alanında uzman olan eğitmenlerden eğitim aldılar ve interaktif olarak gerçekleşen eğitimlerde alanında uzman olan eğitmenlere sorulanını anlık olarak iletme şansına sahip oldular.  
 
Muz Yetiştiriciliği, Hastalık ve Zararlıları ile Mücadelesine 146 kişi, Avokado Yetiştiriciliği, Hastalık ve Zararlıları İle Mücadelesine 189 kişi, Kuzu ve Oğlak Ölümlerine 90 kişi, Bitkisel Üretimde Atık Yönetimi ve Kompost Yapımına 166 kişi, Tarımsal Ürünlerin Pazarlanmasına 182 kişi, Tarımın Terapi Amaçlı Kullanımına 166 kişi, Dijital Pazarlama ve Satış Sistemlerine 174 kişi, Kırsal Alanda Toplumsal Cinsiyet Eşitliğine 102 kişi, Sağlıklı Yaşam ve Sağlıklı Beslenmeye 139 kişi, Besin Elementlerinin Bitkilerdeki Noksanlık Belirtilerine 233 kişi, İyi Tarım Uygulamaları Belgelendirme Prosedürü, Kontrol Noktaları ve Uygunluk Kriterlerine 183 olmak üzere 1.770 kişinin kayıt yaptırdığı eğitimleri aynı anda sosyal medya hesaplarından da yayınlanarak 50 bini aşkın kişiye ulaştık. 
Tarımsal yayım faaliyetlerinin aksamaması ve üreticilerimizin eğitimlerden mahrum kalmamaları için yeni normal denilen bu sürece çok hızlı bir şekilde adapte olduk. 11. Ve son dersimiz ile de Antalya tarım Orman Eğitim Günleri’ni başarıyla tamamladık. Bu vesileyle kendi imkânlarımız ile yaptığımız bu eğitim faaliyetlerine destek olan tüm paydaşlarımıza da ayrıca teşekkür etmek isterim” dedi. 
 
 
 
Programın 20 Mayıs tarihinde başlayan olan ilk dersinde BATEM (Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü) uzmanı Dr. Dilek GÜVEN “Muz Yetiştiriciliği, Hastalık ve Zararlıları İle Mücadelesi”ni; 22 Mayıs’ta BATEM uzmanı Dr. Süleyman BAYRAM “Avokado Yetiştiriciliği, Hastalık ve Zararlıları İle Mücadelesi”ni; 27 Mayıs’ta Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Veteriner Hekimi Cuma MERCAN “Kuzu ve Oğlak Ölümleri”ni; 29 Mayıs’ta Akdeniz Üniversitesinden Prof. Dr. Şule ORMAN “Bitkisel Üretimde Atık Yönetimi ve Kompost Yapımını; 1 Haziran’da Akdeniz Üniversitesinden Prof. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ “Tarımsal Ürünlerin Pazarlanması”nı; 3 Haziran’da Akdeniz Üniversitesinden Prof. Dr. Hamide GÜBBÜK “Tarımın Terapi Amaçlı Kullanımı”nı; 5 Haziran’da Barış DİNÇOL “Dijital Pazarlama ve Satış Sistemleri”ni; 8 Haziran’da Akdeniz Üniversitesinden Dr. Öğr. Üyesi İlkay KUTLAR “Kırsal Alanda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği”ni; 10 Haziran’da Diyetisyen Gül SALDIRAN “Sağlıklı Yaşam ve Sağlıklı Beslenme”yi; 12 Haziran’da BATEM uzmanı Ziraat Yük. Mühendisi “Besin Elementlerinin Bitkilerdeki Noksanlık Belirtileri”ni; 15 Haziran’da Antalya İl Tarım ve Orman Müdürlüğünden Dr. Hakan ESKİ “İyi Tarım Uygulamaları Belgelendirme Prosedürü, Kontrol Noktaları ve Uygunluk Kriterleri”ni anlattı. 
Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: 'Eğitim, Günleri', ile, 50, bin, kişiye, ulaşıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı