Haber Detayı
12 Aralık 2018 - Çarşamba 16:39 Bu haber 1744 kez okundu
 
Eğitime gittiler çöpleri temizlediler
İYAK ve İHH Arama Kurtarma ekipleri eğitim için gittikleri Köprülü Kanyon’da yarım gün boyunca iplerle uçurumlara inerek, 12 çuval çöp topladılar.
YAŞAM Haberi
Eğitime gittiler çöpleri temizlediler

 

İYAK ve İHH Arama Kurtarma ekipleri eğitim için gittikleri Köprülü Kanyon’da yarım gün boyunca iplerle uçurumlara inerek, 12 çuval çöp topladılar.

‘Arama Kurtarma ve Yüksekte Çalışma Eğitmen Eğitimi’ çalışmaları kapsamında Köprülü Kanyon’da eğitim çalışmalarına katılan İYAK ve İHH Acil Yardım Arama Kurtarma eğitmenleri, arazinin çöplerle kaplandığını görünce, bölgede temizlik yaptılar. İYAK ve İHH Acil Yardım Arama Kurtarma eğitmenlerinin katılmış olduğu ‘Arama Kurtarma ve Yüksekte Çalışma Eğitmen Eğitimi’ sona erdi. Eğitmenler bu çalışmaları sırasında karşılaştıkları Köprülü Kanyon’daki çöp kirliliğine de duyarsız kalamayarak, çöpleri temizlediler.

İnsani Yardım Arama Kurtarma (İYAK) ve İHH Acil Yardım Arama Kurtarma Antalya Bölge Koordinatörü Ali Uygur eğitim ve çevre temizliği ile ilgili şu bilgileri verdi: “Arama Kurtarma ve Yüksekte Çalışma Eğitmen Eğitimi’, Eğitim Koordinatörü Erdal Altıntaş sorumluluğunda Antalya Bilim Üniversitesinde başarı ile tamamlanarak, 12 kişi arama kurtarma ve yüksekte çalışma eğitmeni olma hakkı kazandı. Yapılan eğitimde afet, yangın, arama kurtarma, yüksekte çalışma ve sel gibi konularda teorik sunumlar yüksekte çalışma ve arama kurtarma üzerine saha uygulamaları yapıldı. Bu çalışmalar esnasında ise tarihi Köprülü Kanyon bölgesinde eğitim alanının gelen misafirler tarafından çöplerle kirletilmiş olduğunu gördük. Tabii çevreye duyarlı insanlar olarak, bu bizi oldukça üzdü. Bizler de hemen ekip arkadaşlarımızla birlikte bölgede temizlik çalışmalarına giriştik ve çevreyi çöplerden arındırdık.”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Eğitime, gittiler, çöpleri, temizlediler,
Yorumlar
Haber Yazılımı