Haber Detayı
25 Aralık 2019 - Çarşamba 23:57 Bu haber 4929 kez okundu
 
Engelsiz Hizmet Komisyonu toplandı
Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin STK ve kamu kurumları işbirliğiyle oluşturduğu ‘Engelsiz Hizmet Komisyonu’nda engellilerin toplu ulaşımdan daha konforlu faydalanabilmesi için yapılacak çalışmalar görüşüldü.
YAŞAM Haberi
 Engelsiz Hizmet Komisyonu toplandı

Antalya’da engelliler artık halk otobüslerinde hangi durakta olduklarını sesli uyarı sistemi ile duyabilecek. Haşim İşcan Kültür Merkezinde gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediyesi Engelli Hizmetler Şube Müdürü Muzaffer Şahin, ilgili daire müdürleri, kamu kurumları ve engelli STK temsilcileri katıldı. Komisyon kararlarının değerlendirildiği toplantıda atılacak yeni adımlar görüşüldü. Antalya’nın ulaşım ağına yeni eklenen 3. Etap Varsak-Otogar Raylı Sistem Hattı’nda engelli vatandaşlar için iyileştirme yapılmasını isteyen STK temsilcilerinin toplu ulaşımla ilgili talepleri alındı.

ENGELLİLERE KOLAY ULAŞIM
Toplu ulaşım araçları ve duraklarda engelli vatandaşların kolay ulaşım sağlaması için düzenlemeler yaptıklarını anlatan Engelli Hizmetler Şube Müdürü Muzaffer Şahin, halk otobüslerinde özellikle işitsel engellilerin yolculuğunu kolaylaştıracak sinyalizasyon sistemlerinin bir ay içerisinde tamamlanarak tüm araçlarda eksiksiz bir şekilde aktif hale
geleceğini söyledi.

SESLİ UYARI SİSTEMİ
Şahin şu bilgileri verdi: “Engelli vatandaşlarımız yolculuk sırasında otobüsün hangi durakta olduğunu sesli uyarı sistemi ile duyabilecek. Duraklarımızı da engelsiz bir hale getirmek için çalışmalarımız devam ediyor. Ayrıca toplu ulaşım şoförlerimize yönelik hizmet kalitemizi arttırmak için hizmet içi eğitimler vereceğiz. Yeni hizmete başlayan 3. Etap Raylı Sistem Hattı’nda STK’larımızın da talepleri doğrultusunda yerinde inceleme yaparak iyileştirme çalışmaları yapacağız” diye konuştu.
 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: , Engelsiz, Hizmet, Komisyonu, toplandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı