Haber Detayı
03 Şubat 2020 - Pazartesi 10:40 Bu haber 5654 kez okundu
 
Eski dostlar Side'de buluştu
Çivril Ziraat Meslek Lisesi 1984 yılı mezunları 36 yıllık geleneklerini bozmayarak bu yıl bir kez daha bir araya geldi. Side'de bir otel de bir araya gelen eski dostlar eski anılarını bir kez daha paylaşarak geçen bir yılın muhasebesini yaptılar.
YAŞAM Haberi
Eski dostlar Side'de buluştu

Açıldıktan bir yıl sonra öğrenci alımı durdurulan ve üst ile alt sınıfları olmadan Çivril Ziraat Meslek Lisesi'nden 1984 yılında mezun olan 128 öğrenci, aradan yıllar geçmesine rağmen aralarındaki bağları koparmadılar. Manavgat'tan zirai ilaç bayisi Mustafa Doğay ile Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay'ın da aralarında bulunduğu Çivril Ziraat Meslek Lisesi mezunları, her yıl 24-26 Ocak tarihlerinde Türkiye'nin farklı bir köşesinde bir araya gelerek hasret gideriyorlar. Bu yıl Side'de bir otelde bir araya gelen eski dostlar bol bol sohbet etme imkanı bularak eski günlerini yad ettiler.
Okulda yatılı okumanın verdiği avantajla öğrenciler arasında hiç tükenmeyen kardeşlik ve arkadaşlık bağlarının oluştuğunu ifade eden eski dostlar, bu dostluk ve kardeşliğin günümüze kadar sürdüğünü ve Allah nasip ederse devam edeceğini söylediler.
Bu yıl 128 mezunun yanı sıra o dönemde görev yapan öğretmenlerin de buluşmaya katıldığını belirten İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay, “128 kişi okula girip 128 kişi mezun olduk. Böyle olunca 128 kişilik kocamın bir öğrenci, 15-20 kişilikte öğretmen idareci ailesi ile birlikte tam bir ağabey kardeş ilişkisinde mezun olduk. Bu yıl Side buluşmasına bir öğretmen, bir idarecimizde katılarak bizlere renk kattılar. Matematik öğretmenimiz sayın Turgut Bayat ile eşleri, okul mutemedimiz bizlerin ağabey Halil İbrahim Ekse bizleri yalnız bırakmayarak onurlandırdı. Bir yıl sonra ülkemizin farklı bir noktasında buluşmak üzere özlemle bekleme sürecine girdik” diye konuştu.
Taşağıl mahallesinde zirai ilaç bayiliği yapan Mustafa Doğay ile Manavgat İlçe Halk Kütüphanesi Müdürü Hidayet Oktay'ın ev sahipliğinde gerçekleşen Çivril Ziraat Meslek Lisesi mezunları buluşmasında, Manavgat'ın tarihi ve turistik bölgelerine de ziyaretler gerçekleştirildi.
Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Eski, dostlar, Side'de, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı