Haber Detayı
20 Aralık 2019 - Cuma 21:21 Bu haber 1279 kez okundu
 
Eskrimciler madalyayla döndü
Trabzon’da düzenlenen ve 2 gün süren Eskrim Açık Turnuvası'nda Alanyasporlu eskrimciler 3 altın ve 1 bronz madalya kazandı.
- Haberi
Eskrimciler madalyayla döndü

İlk gün müsabakalarında U14 erkekler kategorisinde Alanyasporlu eskrimci Cengizhan Öner tüm maçlarını kazanarak altın madalyanın sahibi oldu. Aynı kategoride diğer Alanyasporlu eskrimci Yiğit Çetinkaya ise bronz madalya elde etti. Turnuvanın 2'nci gününde ise Alanyasporlu eskrimciler U12 erkekler ve U14 kızlar kategorisinde piste çıktı. Alanyasporlu eskrimci Doruk Erolçevik U12 erkeklerde yenilgisiz altın madalyanın sahibi olurken, diğer Alanyasporlu eskrimci Kayra Naz Özcan da turnuvayı yenilgisiz tamamlayarak U14 kızlar kategorisinde altın madalya elde etti.

Aytemiz Alanyaspor Eskrim takımı antrenörlerinden Leyla Azizova her turnuvada olduğu gibi Trabzon’a da şampiyonluk için gittiklerini ve elde ettikleri madalyaların gururunu yaşadıklarını söyledi. Antrenör Berkan Anıl ise, "Alanyasporumuzu ve Alanyamızı en iyi şekilde temsil eden sporcularımızı kutluyoruz. Yurtiçi ve yurtdışında yoğun bir maç trafiğine girdik. Amacımız gittiğimiz her turnuvada dereceler elde etmek. Bizlere güvenen ve desteklerini hiç esirgemeyen başkanımız sayın Hasan Çavuşoğlu, ve ekibine sonsuz teşekkür ederiz" dedi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Eskrimciler, madalyayla, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı