Haber Detayı
17 Ekim 2020 - Cumartesi 09:10 Bu haber 2689 kez okundu
 
Eylül'de yapılan narkotik operasyonları
Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin Antalya'da uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve grupların deşifresi amacıyla yaptıkları düzenli operasyonların Eylül ayı bilgileri paylaşıldı.
ASAYİŞ Haberi
Eylül'de yapılan narkotik operasyonları

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri Antalya'da uyuşturucu madde ticareti yapan şahıs ve grupların deşifresi amacıyla düzenli operasyonlar gerçekleştirdi.

Başta Zeytinköy Bölgesi olarak bilinen Yeşildere, Gebizli ve Doğuyaka Mahalleleri olmak üzere Antalya genelindeki uyuşturucu madde alıcı ve satıcısının irtibatını kesmek, gençlerin uyuşturucu maddelere kolaylıkla erişimini engellemek amacıyla tespit edilen riskli bölgelere yönelik yapılan operasyonlar ile ayrıca ülkemiz açısından önemli bir turizm kenti olan Antalya'ya havayolunu ve karayolunu kullanarak diğer illerden veya ülkelerden uyuşturucu madde nakli yapan şahıs ve gruplara yönelik olarak yapılan başarılı operasyonlar hız kesmeden devam ediyor.
2020 yılı Eylül ayında Narkotik ekipleri tarafından 331 uyuşturucu operasyonu gerçekleştirilirken, 379 şüpheli şahıs yakalanarak adli işlem yapıldı, 61 şahıs tutuklandı.
Bu operasyonlar neticesinde; 171 kilo 195 gram ve 1.373 adet uyuşturucu madde ele geçirilirken, 28 adet hassas terazi, 3 adet tüfek, 97 adet fişek, 7 adet tabanca, 62 adet tabanca fişeği, uyuşturucu suçundan elde edildiği değerlendirilen 128.130 TL, 80 Euro, 40 Paund ve 52 Dolar ele geçirildi.
Antalya Emniyet Müdürlüğü Basın Bürosundan yapılan açıklamada; "Antalya Emniyet Müdürlüğü olarak İlimiz genelinde uyuşturucu madde ile mücadele çalışmalarımız kararlılıkla hız kesmeden devam etmektedir" denildi.

Kaynak: (SS) - Sinan SU Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Eylül'de, yapılan, narkotik, operasyonları,
Yorumlar
Haber Yazılımı