Haber Detayı
09 Haziran 2017 - Cuma 09:34 Bu haber 1984 kez okundu
 
Farkındayız, doğaya duyarlıyız
Starlight ve SunriseResort Hoteller,Manavgat Tema Yönetimi ve Bahçeşehir Koleji, 5 Haziran Dünya Çevre Gününde, farkındalık oluşturmak için ortak etkinlik düzenledi.
YAŞAM Haberi
Farkındayız, doğaya duyarlıyız

Starlight ve SunriseResort Hoteller,Manavgat Tema Yönetimi ve Bahçeşehir Koleji, 5 Haziran Dünya Çevre Gününde, farkındalık oluşturmak için ortak etkinlik düzenledi.

Her yıl 5 Haziran’da kutlanan ‘Dünya Çevre Günü’ kapsamında, çevre duyarlılığı konusunda farkındalık oluşturmak için düzenlenen etkinlik,doğa dostu oteller olan; Starlight ve SunriseResort’ün ev sahipliğinde gerçekleşti. Hazırlanan programda, Bahçeşehir Koleji Yavru Tema Öğrencileri, StarlightResortHotel’de;  tohum ekti, bez afişleri boyadı, kumaş parçalarını birleştirdi ve afişlere el basarak ‘buradayız’ dedi. Etkinlikte düzenlenen yemeğin ardından Tema Vakfı, otel yönetimineverdikleri destek için teşekkür mektubu verdi.

Etkinlik hakkında konuşan Starlight ve Sunrise Hotel Yönetimi,“Çevreye duyarlılık konusunda çok titiz işletmeleriz. Özellikle çocukların eğitilmesi hem bizim hem de geleceğimiz açısından çok önemli. Bu konuda ki sosyal sorumluluk projelerimiz devam edecektir” dedi.

YEŞİL DOSTU TESİSLER

Bölgesinin en yeşil botanik bahçesine sahip olan Starlight ve SunriseResort Hoteller; kum tepelerinden oluşan bir alan iken yapılan peyzaj çalışmaları sonunda, zengin bir bitki çeşitliliği ile büyük bir peyzaj alanına sahip olmuş. SunriseResort Hotel tarafında 65 bin 000 m2, StarlightResort Hotel tarafında ise 85 bin 000m2 yeşil alan ve toplam da 150 bin 000 m2 yeşil alan içinde doğayla iç içe konumlanmış oteller, 140'dan fazla bitki türü, 30 bin 000’den fazla ağaç, ağaççık ve bitki tarhlarını bünyesinde barındırıyor. Yıl boyunca bahçelerine 120 bin 000 adetten fazla mevsimlik çiçek 10 bin 000’den fazla yer örtücü bitki ekimi yapan oteller, yeşil dostu olması ve çevreye duyarlılığı ile örnek teşkil ediyor.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Farkındayız,, doğaya, duyarlıyız,
Yorumlar
Haber Yazılımı