Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 09:48 Bu haber 1980 kez okundu
 
Fen lisesi Almanya’dan döndü
Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi ortak olarak yer aldıkları “Be InteresTED” isimli Erasmus+ KA2 projesinin Almanya’da düzenlenen beşinci toplantısından döndü.
EĞİTİM Haberi
Fen lisesi Almanya’dan döndü

 

Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi ortak olarak yer aldıkları “Be InteresTED” isimli Erasmus+ KA2 projesinin Almanya’da düzenlenen beşinci toplantısından döndü.

Proje ile ilgili bilgi veren okul müdürü Hasan Kökçü: “2017 yılında uygulamaya başladığımız projemizin beşinci toplantısı Almanya’nın Münih kentinde gerçekleştirildi. Samsun Atakum Anadolu İmam-Hatip Lisesi ile birlikte Letonya, İtalya, Almanya, Portekiz ve Çek Cumhuriyeti’nden ortaklarımızla birlikte yürüttüğümüz projemizin üçüncü ve son öğrenci çalışma toplantısı 31 Mart ile 06 Nisan 2019 tarihleri arasında arasında gerçekleştirildi. Okulumuzu 2 öğretmen ile 4 öğrencimizin temsil ettiği toplantıda öğrenciler proje konusu olan TED konuşmaları kapsamında çok farklı çalışmalara katılarak önemli deneyimler kazandılar. Okul olarak çok önemsediğimiz Erasmus+ projelerinde her yıl yeni projelerle öğrenci ve öğretmenlerimize uluslararasılaşma fırsatları sunmaktayız. Proje sorumlusu öğretmenlerimize ve de okulumuz TED kulübündeki öğrencilerimize çabaları ve katkıları için teşekkür eder, başarılar dilerim.” dedi.

Almanya toplantısı ile ilgili bilgi veren proje sorumlusu öğretmenler İlknur Ertan Meriç ve Hasan Biber: “İki yıl önce yürütmeye başladığımız ve geleceğin liderleri olan öğrencilerin topluluk önünde konuşma ve hitabet becerilerini arttırmayı hedefleyen projemizde artık sona yaklaşmaktayız. Son öğrenci çalışma toplantısına ev sahipliği yapan Almanya’daki çalışmalara proje ortağı olan 6 ülkeden 13 öğretmen ve 45 öğrenci katıldı. Toplantı konusu ve proje kapsamında öğrenciler iki oturum halinde TED konuşmalarını sundular. MUN simülasyonuna katılarak dünyadaki sorunları müzakere ettiler ve yabancı dil ve de sosyal iletişim becerilerini geliştirme imkânı buldular. Öğretmenler olarak bizler de Alman öğrencilere TED konuşmalarını içeren dersler verdik.” dediler.

Proje toplantısına katılan Namık Karamancı Fen Lisesi öğrencileri; “2016 yılından bu yana okulumuzda TED konuşmaları ile ilgili olarak yerel çalışmalar yapmaktayız. Erasmus+ programı sayesinde TED konuşmalarını ortak ülkelerle birlikte Avrupa boyutuna taşıdık. Almanya’da kişisel gelişimimiz için önemli olan pek çok öğrenme etkinliğine ve çalışmalara katıldık. Ev sahibi ailelerin yanında kalarak Alman kültürünü daha yakında tanıma şansını elde ettik. Yeni arkadaşlar edindik ve önemli kazanımlarla ülkemize döndük. Bize bu fırsatı sağlayan okulumuza ve proje sorumlusu öğretmenlerimize teşekkür ederiz.” dediler.

Projenin bir sonraki toplantısı Haziran ayında Çek Cumhuriyeti’nde gerçekleşecek.

 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Fen, lisesi, Almanya’dan, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı