Haber Detayı
24 Mart 2017 - Cuma 10:14 Bu haber 723 kez okundu
 
Fen lisesi İtalya’dan döndü
Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi İtalya’nın Montefiascone şehrinde düzenlenen “Reversed Roles at School: Flipped Classroom and Learning Through Teaching” isimli Erasmus+ KA2 projesi öğrenci çalışma toplantısını tamamlayarak döndü.
EĞİTİM Haberi
Fen lisesi İtalya’dan döndü

Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi İtalya’nın Montefiascone şehrinde düzenlenen “Reversed Roles at School: Flipped Classroom and Learning Through Teaching” isimli Erasmus+ KA2 projesi öğrenci çalışma toplantısını tamamlayarak döndü.

Proje ve çalışma toplantısı ile ilgili bilgi veren okul müdürü Hasan Kökçü: “Kısa adı “Flipped Classroom”  olan Erasmus projemizin ilk öğrenci çalışma toplantısı okulumuzdan 2 öğretmen ve 3 öğrencimizin katılımıyla İtalya’da gerçekleştirildi. Litvanya, İtalya, Macaristan, Romanya, Yunanistan ve Polonya’dan proje ortağı olan okullarla birlikte geleneksel öğretim metodunun yerine  “Tersyüz Edilmiş Sınıf” diye adlandırdığımız yenilikçi bir eğitim metodunu geliştirmek için 2 yıl birlikte çalışacağız. Proje ekibinde yer alan öğrenciler öğretmenlerimiz tarafından hazırlanan ders videoları ve içeriklerini evlerinde izleyerek derslerini yapacaklar ve okulda konu ile ilgili etkinlik ve alıştırma yapacaklar. Proje ekibimize çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

İtalya toplantısı ile ilgili bilgi veren proje sorumlusu İngilizce öğretmeni Hasan Biber: “12-18 Mart 2017 tarihleri arasında 5 kişilik bir ekip olarak katıldığımız İtalya’nın Montefiascone şehrindeki ortağımızın düzenlediği toplantıda 5 gün boyunca tersyüz edilmiş sınıf eğitim modelinde hem öğretmen hem de öğrencilerin rahatlıkla kullanabilecekleri web araçları ile ilgili grup ve atölye çalışmalarına katıldık. Moovly programını açıklayan öğrencilerimiz ayrıca ülkemizi, şehrimizi ve okulumuzu tanıtan sunumlar gerçekleştirdi. Teknik konuların haricinde bir münazaraya katılan öğrencilerimiz İngilizce becerilerini geliştirme fırsatı buldular. Son gün yaptığımız proje yönetim ve değerlendirme toplantılarında ise önümüzdeki dönem yapılacak çalışmaları planlayarak ülkemize döndük.” dedi.

İtalya çalışma toplantısına katılan öğrencilerden Kaan Peker, Nurullah Aksay ve Sıdıka Ünal: “İlk defa yurtdışına çıktığımız bu projede hem yabancı dil becerilerimizi geliştirebilme hem de eğitimsel amaçlar için kullanılabilecek bilişim araçları ile ilgili bilgi ve yeterliğimizi arttırma fırsatı bulduk. İngilizcenin ve yabancı dillerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladığımız bir hafta içinde diğer ülkelerden gelen öğrencilerin kültürlerini yakından tanıdık ve yeni arkadaşlar edindik. Bize bu fırsatı sağlayan okulumuza teşekkür ediyoruz” dediler.

Projenin bir sonraki öğrenci çalışma toplantısı Eylül ayında Macaristan’da gerçekleşecek.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Fen, lisesi, İtalya’dan, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı