Haber Detayı
06 Nisan 2017 - Perşembe 13:34 Bu haber 998 kez okundu
 
Fen Lisesi İtalya’dan döndü
Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi İtalya’nın Crotone şehrinde düzenlenen Erasmus+ KA2 projesi öğrenci çalışma toplantısını tamamlayarak döndü.
EĞİTİM Haberi
Fen Lisesi İtalya’dan döndü

 

Namık Karamancı Fen Lisesi proje ekibi İtalya’nın Crotone şehrinde düzenlenen Erasmus+ KA2 projesi öğrenci çalışma toplantısını tamamlayarak döndü.

Yeni başladıkları proje ile ilgili bilgi veren okul müdürü Hasan Kökçü: “Kısa adı “ExperiencingCulturalDiversity-Kültürel Çeşitlilik Deneyimi” olan Erasmus projemizin ilk öğrenci çalışma toplantısı okulumuzdan 2 öğretmen ve 5 öğrencimizin katılımıyla İtalya’da gerçekleştirildi. Almanya, İtalya, Finlandiya ve Hollanda’dan proje ortağı olan okullarla birlikte kültürel çeşitlilik üzerine araştırmalar yaparak gençler arasında diyalog ve iletişim kanallarını kullanarak önyargıları azaltmak için 2 yıl birlikte çalışacağız. Proje ekibimize çalışmalarında başarılar diliyorum.” dedi.

İtalya toplantısı ile ilgili bilgi veren proje sorumlusu İngilizce öğretmeni Hasan Biber: “26 Mart ile 2 Nisan 2017 tarihleri arasında 7 kişilik bir ekiple katıldığımız İtalya’nın Crotone şehrindeki ortağımızın düzenlediği toplantıda 5 gün boyunca kültürel çeşitlilik ile ilgili değişik atölye çalışmalarına katıldık. Öğrenciler okulları, şehirleri ve ülkeleri ile ilgili hazırladıkları videoları birbirleriyle paylaştılar. Türk ekibi olarak biz de halk oyunları üzerine bir atölye çalışması ve performans gerçekleştirdik. Göçmenlerle yapılan bir söyleşiye katılan öğrencilerimiz İngilizce becerilerini geliştirme fırsatı buldular. Son gün yaptığımız proje yönetim ve değerlendirme toplantılarında ise önümüzdeki dönem yapılacak çalışmaları planlayarak ülkemize döndük.” dedi.

İtalya çalışma toplantısına katılan öğrenciler Selen Özden, Esma Okur, Ceren Yanar, Metehan Yılmaz ve Baran Arslan: “İlk defa yurtdışına çıktığımız bu projede hem yabancı dil becerilerimizi geliştirebilme hem de değişik atölye çalışmalarına katılarak kültürel çeşitlilik üzerine bilgi ve yeterliğimizi arttırma fırsatı bulduk. İngilizcenin ve yabancı dillerin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha anladığımız bir hafta içinde evlerinde kaldığımız ailenin ve diğer ülkelerden gelen öğrencilerin kültürlerini yakından tanıdık ve yeni arkadaşlar edindik. Bize bu fırsatı sağlayan okulumuza teşekkür ediyoruz” dediler.

Projenin bir sonraki öğrenci çalışma toplantısı Aralık ayında Almanya’da gerçekleşecek.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Fen, Lisesi, İtalya’dan, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı