Haber Detayı
09 Temmuz 2019 - Salı 16:29
 
Fen lisesi öğretmenleri eğitimden döndü
Namık Karamancı Fen Lisesi öğretmenleri ‘Yaratıcı Düşünceyi Teşvik Etme’ eğitimi için gittikleri Çekya’nın başkenti Prag’dan döndü.
EĞİTİM Haberi
Fen lisesi öğretmenleri eğitimden döndü

 

Namık Karamancı Fen Lisesi öğretmenleri ‘Yaratıcı Düşünceyi Teşvik Etme’ eğitimi için gittikleri Çekya’nın başkenti Prag’dan döndü.

Matematik Öğretmenleri Arafat ÖĞMEN ve Hasan Derhan SAYAR,  Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Muhammet PÜSELİ ve İngilizce Öğretmeni Oktay Ozan YILAN 01-05 Temmuz 2019 tarihleri arasında Çek Cumhuriyeti başkenti Prag’da katıldıkları ‘Yaratıcı Düşünceyi Teşvik Etme’ ( Encouraging Creative Thinking) ERASMUS+ KA1 kursunu başarıyla tamamlayarak yurda geri döndüler.

Kursa katılan öğretmenler İspanya, Macaristan, Fransa, Slovenya, Slovakya ve İzlanda’dan gelen meslektaşlarıyla sadece ‘Yaratıcı Düşünceyi Teşvik Etme’ konusu ve mesleki yeterlilik konusu ve onun kapsamıyla değil aynı zamanda ziyaret edilen bölgenin tarihi, doğal ve kültürel yönlerini de beraber değerlendirme, farklılıkları karşılaştırma fırsatı bulmuşlardır. Bundan sonra yürütülecek ERASMUS+ etkinliklerinde birlikte hareket etme ve koordinasyon sağlama konusunda görüş birliğine varmışlardır.

Kursa katılan öğretmenler kursta sadece öğretmenlerin kendilerinin değil öğrencilerin de yaratıcı düşünce yöntemlerini öğrenmeleri; derslerde ve günlük hayatlarında kullanmaları konusunda da aktiviteler yaptıklarını ifade ettiler.

Konuyla ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Hasan KÖKÇÜ Yaratıcı Düşünceyi Teşvik Etme’ ( Encouraging Creative Thinking)  kursuna katılan öğretmenlerin bu kursta öğrendikleri yeni yöntem ve yaklaşımları Eylül ayındaki seminer döneminde diğer tüm öğretmen arkadaşlarla da paylaşacaklarını ve bu tarz proje ve kurslara katılan öğretmen ve öğrencilerin öğrenme ve öğretme ortamına çok ciddi katkıda bulunacaklarını ifade etti. Okulda bundan sonraki dönemlerde de  yurtdışı öğretmen programlarına daha çok önem verileceğini söyledi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Fen, lisesi, öğretmenleri, eğitimden, döndü,
Yorumlar
Haber Yazılımı