Haber Detayı
30 Aralık 2020 - Çarşamba 21:38 Bu haber 2171 kez okundu
 
Feride’nin ilk sözleri “Anne-baba”
Önceki gün düştüğü sıcak süt kovasında vücudunda birinci derecede yanıklar oluşan ve aynı gece hazırlanan ambulans uçakla Ankara’ya tedavi için sevk edilen küçük Feride Merdun, yoğun bakım sırasında uyanınca ilk sözleri “Anne-baba” oldu.
GÜNDEM Haberi
Feride’nin ilk sözleri “Anne-baba”

Manavgat'ın Çardak Mahallesi'nde dün öğle saatlerinde anne Dilek Merdun, yoğurt ve peynir yapmak için sahip oldukları tek ineğinden sağdığı sütü tencerede kaynattı. Sütü soğuması için bir kovaya boşaltan anne Dilek Merdun, o sırada evde bulunan eşi Mehmet merdun ve kızları Feride Merdun'un bulunduğu diğer odaya geçti. Bir süre sonra küçük Feride Merdun, odadan mutfağa geçerek kaynak sütün bulunduğu kovayla oynamaya başladı. Bu sırada kaynak sütün bulunduğu kovanın içine düşen küçük kız acı içinde feryat edince annesi ve babası geldi. Küçük kızın banyoda üzerine temizleyen anne ve babası kendi imkanlarıyla Serik Devlet Hastanesi'ne gitti. Serik Devlet Hastanesi'nde kalbi duran küçük Feride Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. Burada yapılan muayenede vücudunda birinci derecede yanıklar bulunan küçük kızın tedavisinin Ankara'da yapılamsı gerektiği tespit edildi.

Ak Parti Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal'ın girişimleriyle Sağlık Bakanlığı'na ait tam donanımlı özel ambulans uçak Antalya'ya geldi. Dün gece saat 01:00 sıralarında Feride Merdun, Ankara'da Başkent Hastanesi'ne sevk edildi.

Küçük kızın eniştesi Zekeriya Mutlu, dün öğle saatlerinde annesinin kaynatıp soğutmaya bıraktığı sütün içerisine yeğenlerinin düştüğünü anlatarak, "Annesi, sütü bir kovaya koymuş ve diğer odaya geçmiş O sırada evde baba Mehmet Merdun da var. Evde bulunan küçük kızımız, bulundukları odadan mutfağa geçip, üstü kapalı olan süt kovasıyla oynamaya başlamış. Bir süre sonra kovanın içine düşmüş. Çocuğun çığlıkları üzerine anne ve baba hemen mutfağa gelerek çocuğu çıkarmışlar. Banyoda züerine temizleyip kendi araçlarıyla Serik Devlet Hastanesi'ne götürmüşler. Ben olaydan bu sırada haberdar oldum. İlk müdahalenin yapıldığı Serik'e vardığımda Feride doktorların kollarındaydı. O sırada bir baygınlık geçirdi. Bizi dışarı çıkardılar. Ardından kızımızı Antalya Eğitim Araştırma Hastanesi'ne sevk ettiler. Burada yapılan tedavinin ardından dün gece saat 01:00 sıralarında uçakla Ankara’ya gönderdiler" dedi.

Baba Mehmet Merdun’un son yerel seçimlere kadar ASAT'ta kepçe operatörü olarak çalıştığını anlatan Zekeriya Mutlu, "Seçimden sonra baba Mehmet Merdun'u ASAT'tan çıkardılar. Oda buraya geldi. Oturdukları ev kiralık. Burada bir tane inekleri var. Kirayla tarla tutup çiftçilik yapmaya çalışıyorlar. Ekonomik durumları da iyi değil" dedi.

Zekeriya Mutlu, minik Feride Merdun'un anne ve babasının Ankara'ya gittiğini söyleyerek, "Az önce telefon açtılar. Kızımız yoğun bakımdaymış. Anne ve babasını yoğun bakım odasına birkaç dakikalığına almışlar. Bu sırada Feride uyanmış ve 'anne, baba' demiş" diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Feride’nin, ilk, sözleri, “Anne-baba”,
Yorumlar
Haber Yazılımı