Haber Detayı
15 Şubat 2021 - Pazartesi 15:17 Bu haber 6995 kez okundu
 
Feyzioğlu PKK ve işbirlikçilerine sert çıktı
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, terör örgütü PKK’nın Gara’da şehit ettiği vatandaşlardan bir çoğunu açılım sürecinde kaçırdığını hatırlatarak, “Hadi bakalım. Bu 13 vatandaşımızı da devlet kaçırdı, sakladı, infaz etti diyebilecek misiniz? Neticede yalanlar eninde sonunda ortaya çıkar” dedi.
GÜNDEM Haberi
Feyzioğlu PKK ve işbirlikçilerine sert çıktı

Feyzioğlu, kişisel facebook hesabından yaptığı açıklamada, Gara’da terör örgütü PKK tarafından şehit edilen 13 vatandaşımıza Allah’tan rahmet, ailelerine başsağlığı diledi. Feyzioğlu, şunları söyledi:

YIL 2015, AÇILIM SÜRECİ
“Yıl 2015. O çok eleştirdiğim, yanlış yapıyorsunuz dediğim, yanlış yürüyor bu süreç dediğim açılım süreci. FETÖ’nün TSK’yı ele geçirdiği, yargı vasıtasıyla adeta esir almış ya da almak üzere. Ve bir yandan da açılım diye bir süreç yürüyor. Ama aslında devletin silahlı kuvvetleri FETÖ’nün yargıdaki unsurları tarafından bastırılmışken, PKK topyekûn bir ayaklanmaya hazırlanıyor o günlerde. Ve 22 Haziran 2015. Ceylanpınar’da iki polis memuru evlerindeyken şehit edildi. PKK üstlendi. Tereddütsüz üstlendi. Tereddüt PKK’da değildi zaten. PKK üstlendikten sonra içeride bazıları başladılar bu açılım sürecini baltalamak için devletin yaptığı bir operasyondur diye. Sonra PKK’nın sözde yöneticilerinden Karayılan dedi ki biz yapmadık. Bağımsız bir grup yapmış olabilir diye lafı çevirmeye başladı. İçerideki koro güçlendi. İşte açılım başarılı olacaktı da devlet istemedi falan diye. 

AÇILIM SÜRECİNDE KAÇIRILMIŞ
Bakın bakalım öyle mi? Bu 13 vatandaşımızın çoğu açılım sürecinde kaçırılmış. Hadi bakalım. Bu 13 vatandaşımızı da devlet kaçırdı, devlet Gara’da sakladı, devlet Gara’da infaz etti diyebilecek mi bazıları!

PKK TOPYEKÛN AYAKLANMAYA HAZIRLANIYORDU
2015 temmuz, ağustos, eylül, ekim aylarına denk gelen kaçırmalar. PKK’nın aslında açılım sürecinde barışın peşinde olmadığını tam aksine topyekûn bir ayaklanmaya hazırlandığını gösteriyor. Devlet de aldığı istihbaratı değerlendirerek, içine sızmış FETÖ’cülere rağmen eminim ki hukuk çerçevesinde hazırlıklarını yapıyordu. 

YALANLAR ENİNDE SONUNDA ORTAYA ÇIKAR
Neticede yalanlar eninde sonunda ortaya çıkar. Yalancının mumu yatsıya kadar yanar. PKK eli kanlı, alçak bir terör örgütüdür. PKK zehrinin en etkili panzehiri bu örgütün ne olduğunu hep birlikte yüzüne vurmamızdır.”

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Feyzioğlu, PKK, ve, işbirlikçilerine, sert, çıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı