Haber Detayı
19 Temmuz 2017 - Çarşamba 09:30 Bu haber 806 kez okundu
 
Fuhuş çetesi çökertildi
Antalya’da “Fuhuşa Teşvik ve Aracılık Etmek-Rüşvet” suçlarından 1’si İnfaz Koruma Memuru 4 şüpheli yakalandı.
ASAYİŞ Haberi
Fuhuş çetesi çökertildi

 

Antalya’da “Fuhuşa Teşvik ve Aracılık Etmek-Rüşvet” suçlarından 1’si İnfaz Koruma Memuru 4 şüpheli yakalandı.

 

Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden olayla ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada: “İlimizde uzun zamandır geniş boyutlu olarak, yurtdışı bağlantılı şahıslar tarafından ülkemize getirilen yabancı uyruklu bayanlara fuhuş yaptırıldığı şeklinde bilgiler elde edilmesi üzerine, Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda;

N.Ş ve H..Ö.Y. isimli şahısların yurtdışından maddi durumları kötü olan bayanları çok para kazanacakları vaadi ile fuhuş sektöründe çalıştırmak amacı ile ülkemize getirdikleri, sonrasında fuhuş amaçlı erkeklere pazarladıkları, ayrıca belirtilen organizasyon içerisinde yer alan şahısların resmi kurum irtibatlarının olduğu, bu eylemlerini meslek haline getirdikleri ve bu işten haksız kazanç sağladıkları anlaşılmıştır.

Çalışmaların devamında, Ukrayna Uyruklu C.C. isimli şahsın N.Ş ve H.Ö.Y ile birlikte hareket ettiği, N.Ş ve H.Ö.Y’nin talimatı ile müşteriye gidecek bayanları hazırladığı, müşteriden alınan paranın bu bayanda toplandığı ve sonrasında N.Ş. isimli bayana verdiği, ayrıca denetimli serbestlik cezası bulunan N.Ş.’nin Denetimli Serbestlik Müdürlüğünde İnfaz Koruma Memuru olarak görev yapan D.G. ile irtibatlı olduğu, bu şahsın bilgisi dahilinde denetimli serbestlik görevini yerine getirmediği, karşılığında D.G.’nin, N.Ş.’nin himayesinde bulunan bayanlarla birlikte olduğu, hediye aldırttığı tespit edilmiştir.

Çalışmaların sonucunda 09 Temmuz günü 4 ev ve 1 otoda, eş zamanlı operasyon yapılmış, operasyon neticesinde, 4 Ukrayna uyruklu, 2 Fas uyruklu, 2 Moldova uyruklu olmak üzere toplam 8 mağdur kurtarılmış, C.C., N.Ş., H.Ö.Y. ve “Rüşvet” suçu ile alakalı D.G. isimli şüpheli şahıslar yakalanmış, fuhuştan elde edilen gelir kapsamında değerlendirilen ve şüphelilere ait olan 12 bin 900 TL para ile cep telefonları ve diğer suç delillerine el konulmuştur.

Şüpheli 4 şahıs “Fuhuşa Teşvik ve Aracılık Etmek, Rüşvet Vermek, Rüşvet Almak” suçlarından haklarında işlem yapılarak adli makamlara sevk edilmişler, 10.07.2017 günü Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilerek çıkarıldıkları mahkemece N.Ş ile H.Ö.Y. tutuklanmış, C.C. ile D.G. Adli Kontrol şartıyla serbest bırakılmıştır” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Fuhuş, çetesi, çökertildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı