Haber Detayı
25 Ocak 2019 - Cuma 11:05
 
Galibi servisler belirledi
Türkiye Voleybol Federasyonu Bölgesel Ligi, Manavgat Mehmet Akif Ersoy Spor Salonu’nda Manavgat GSK ile Antalya Açı Koleji ile yapılan karşılaşma ile başladı. Oldukça çekişmeli geçen karşılaşmayı, servisleri Manavgat GSK’ye nazaran daha iyi kullanan Açı Koleji 1-3 kazandı. Günün diğer karşılaşmasında Antalya DSİ Spor, Burdur Mücadele’yi 3-0 yengi.
SPOR Haberi
Galibi servisler belirledi

Türkiye Voleybol Federasyonu Bölgesel Ligi Perşembe günü Mehmet Akif Ersoy Spor Salonu’nda yapılan karşılaşmalar ile başladı. 26 Ocak’ta bitecek olan ligin ilk gün karşılaşmalarında Manavgat GSK- Antalya Açı Koleji ve Antalya DSİ Spor- Burdur Mücadele maçları yapıldı.

Günün ilk karşılaşması; Sudenaz, Buse, Tuana, Hafize, Begüm, Bersu, Gamze Nur, Arzu, Ümmünez, Zeynep, Burcu, Eda, Fatma ve Zemzem’den oluşan Manavgat GSK ile Gizem, Sanem, Selin, Nilsu, Kevser, Lana, İrem, Sinem, Lale, Veronika, Büşra, Ceren, Rojda ve Afra’dan oluşan Antalya Açı Koleji arasında gerçekleşti.

Karşılaşmanın ilk dakikalarında baş başa geçen maçta Manavgat GSK’den Tuana’nın sakatlanması sonucu oyun dışına çıkmasından sonra Açı Koleji oyunda üstünlük kurdu. 25 dakika süren ilk seti Açı Koleji 18-25 sayıyla aldı.

Manavgat GSK’lı oyuncuların hatalı servisleri ile ikinci sette fark atan Açı Koleji, 20 dakika süren ikinci seti 15-25 aldı.

Üçüncü sette toparlanan Manavgat GSK’de özellikle Arzu ve Zeynep’in performansları üst seviyede oldu. Maça asılan Manavgat GSK 22 dakika süren üçüncü seti 25-19 kazanarak skoru 1-2’ye getirdi.

Dördüncü sete moralle başlayan Manavgat GSK, setin ilk dakikalarında rakibine karşı daha iyi bir oyun sergilerken, yine servislerde yapılan hatalar ile zora girdi. Oldukça çekişmeli geçen sette servis hatalarını affetmeyen Açı Koleji, 26 dakika süren dördüncü seti 22-25 alarak karşılaşmayı 1-3 kazandı.

Günün gider karşılaşmasında Antalya DSİ Spor, Burdur Mücadele Sporlarını 3-0 yendi.

Manavgatlı sporseverler müsabakalar süresince takımlarını yalnız bırakmayarak destek verdi.

Bugün yapılacak müsabakalarda saat 13:00’de Manavgat GSK ile Burdur Mücadele, saat 15:00’de Açı Koleji ile Antalya DSİ karşı karşıya gelecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Galibi, servisler, belirledi,
Yorumlar
Haber Yazılımı