Haber Detayı
01 Ocak 2020 - Çarşamba 03:33 Bu haber 8069 kez okundu
 
Geleceğin teknoloji yıldızları Gençlik Merkezi Dene-Yap Atölyeleri'nde yetişecek
Türkiye’nin Teknoloji kalkınma programı Milli Teknoloji Hamlesinin itici gücünü oluşturmak üzere, teknoloji üretme yetkinliği yüksek genç bireyler yetiştirmek amacıyla Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Tübitak ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı'nın ortak çalışmaları sonucu, geleceğin teknoloji yıldızlarının yetişeceği bu sene de öğrenci alımına devam ediyor.
TEKNOLOJİ Haberi
Geleceğin teknoloji yıldızları Gençlik Merkezi Dene-Yap Atölyeleri'nde yetişecek

Deneyap Teknoloji Atölyelerinde, yenilikçi bir eğitim modeli ile 3 yıl boyunca uzman eğitimciler tarafından ücretsiz olarak; Tasarım ve Üretim, Robotik ve Kodlama, Elektronik Programlama, Yazılım Teknolojileri, Siber Güvenlik, Enerji Teknolojileri, Havacılık ve Uzay, Nano - Teknoloji ve Yapay Zekâ gibi 10 farklı alanda teorik ve uygulamalı eğitimler alacak.

Manavgat Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Süleyman Karakaya Dene-Yap Teknoloji Atölyeleri ile ilgili verdiği bilgide; "Sınava Ortaokul seviyeleri (4.-5. sınıflar) ve lise başlangıç çağı (8. - 9. ve lise hazırlık sınıfları) girebilecek. Dene-yap Teknoloji Atölyelerinde eğitim görmek isteyen öğrencilerimiz 6 Ocak 2020 tarihine kadar https://deneyapturkiye.ataaof.edu.tr/ adresinden başvuru yapmaları gerekiyor. ADAY’lardan sınav başvurusu için 10 (on) TL ücret alınıyor. Sınav ücreti online ödeme veya Halk Bankası’ndan yapılabilecek. Başvuru süresi dolduktan sonra, ADAY’lar kişisel bilgiler, sınav merkezi vb. konularda değişiklik yapamayacaklar. Adayın başvurudan vazgeçmesi veya sınava girmemesi halinde yatırılan para iade edilmiyor. Başvuru yapan öğrenciler 9 Şubat 2020 Pazar günü Alanya’da ve Muratpaşa’da yazılı sınava tabi olacaklar. Yazılı sınav içeriği ise Matematik, Fen Bilgisi, Algoritma ve Genel Kültür alanlarından oluşuyor.
Yazılı sınavda başarılı olan öğrenciler 2.aşamada ki Uygulama sınavına girmeye hak kazanacak. Uygulama sınavında ise öğrenciler kendilerine sunulan tema doğrultusunda özgün fikirlerini ortaya çıkaran, teknik bilgilerini kullanabilecekleri proje tasarımı yapacak, tamamlanan projelerini ilgili jüri üyelerine belirlenen süre içerinde anlatıp sürenin tamamında öğrencilerin kendini ifade edebilme, özgün düşünme, yenilik katabilme, konu ile ilgili bilgi sahibi olma becerileri dikkate alınarak değerlendirme yapılacak. Sınav sonuçları ADAY’lara 28.02.2020’de duyurulacaktır.
Teori ve uygulamalı sınavdan başarılı olan öğrenciler hafta sonları Antalya Muratpaşa Gençlik Merkezi ve Alanya Gençlik Merkezinde eğitimlerine devam edecekler. Başarılı olan öğrenciler eğitimlere kendi imkânları ile katılım sağlayacaklar. 3 yıllık eğitimin sonunda başarılı olan öğrenciler Geleceğin Yıldızları Teknoloji Takımına dahil edilecek. Deneyap Türkiye’nin bir parçası olmak isteyenler  https://deneyapturkiye.ataaof.edu.tr/ adresinden internetten başvuru yapabiliyor" dedi.
Karakaya ayrıca; "Başvuru konusunda sıkıntı yaşayanlar ya da erişim imkanı olmayanlar başvuru için Manavgat Gençlik Merkezinden destek alabilirler. İrtibat adresi: Emek Mh. 3086 Sk. No:2 / iletişim numarası: 0242 742 28 50 Başvuru esnasında oluşturulan mail kullanıcı adı ve şifresi, iletişim bilgileri önemlidir. Öğrencilerimiz bu bilgileri bir yere kaydedip unutmamaları gerekiyor. Kayıt işlemi tamamlanmadan önce iletişim bilgileri özellikle kontrol edilmeli. Yanlışlık veya eksiklik olması durumunda öğrenciye ve ailesine ulaşım konusunda zorluklar yaşanmaktadır" dedi.
 

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Erkam ŞAHİN
Etiketler: Geleceğin, teknoloji, yıldızları, Gençlik, Merkezi, Dene-Yap, Atölyeleri'nde, yetişecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı