Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 10:23 Bu haber 993 kez okundu
 
Gençlere ekonomi eğitimi
Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Visa Europe ve Habitat Derneği tarafından düzenlenen proje kapsamında, Manavgat MYO'da 'Paramı Yönetebiliyorum' semineri düzenlendi. Seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.
EĞİTİM Haberi
Gençlere ekonomi eğitimi

Gençlerin finsansal bilincini geliştirmek ve sürdürülebilir kalkınmaya katkılarını artırmak amacıyla Kalkınma Bakanlığı, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı, Visa Europe ve Habitat Derneği tarafından gerçekleştirilen 'Paramı Yönetebiliyorum' Projesi kapsamında Manavgat MYO Mehmet akın Konferans Salonu'nda öğrencilere seminer düzenlendi. Semineri projenin gönüllü eğitmenlerinden Manavgat MYO İşletme Yönetimi Programı öğrencisi Mervan Tapınç verdi.
Türkiye'de finansal okuryazarlık konusunda ilk defa kamu, özel sektör ve sivil toplum ortaklığıyla gerçekleştirilen 'Paramı Yönetebiliyorum' Projesi ile 1 Aralık 2009 tarihinden itibaren 7 bölge 81 ilde sürdürülen faaliyetlerde 1186 gönüllü akran eğitici ile yüz yüze eğitimler gerçekleştirildi.
Manavgat MYO İşletme Yönetimi Programı öğrencisi Mervan Tapınç, aldığı eğitimler sonucunda yüksekokul öğrencilerine yönelik finansal okuryazarlık konusu ile ilgili düzenlediği seminerde; bütçeleme, finansal planlama ve yönetim, kredi kartı ve banka kartı kullanımları konuları hakkında ayrıntılı bilgi verdi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Gençlere, ekonomi, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı