Haber Detayı
30 Nisan 2019 - Salı 16:55
 
Gevher Nesibe’de Bocce Turnuvası
Manavgat Gevher Nesibe Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda öğretmen, öğrenci ve veli kaynaşmasının sağlanması amacıyla Bocce Turnuvası düzenlendi.
SPOR Haberi
Gevher Nesibe’de Bocce Turnuvası

 

Manavgat Gevher Nesibe Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda öğretmen, öğrenci ve veli kaynaşmasının sağlanması amacıyla Bocce Turnuvası düzenlendi.

25-26 Nisan 2019 tarihlerinde Manavgat Çeltikçi mahallesinde bulunan Gevher Nesibe Özel Eğitim Uygulama Okulu’nda çalışan öğretmenler ve okulda çocukları bulunan veliler arasında bocce turnuvası yapıldı. Turnuvaya veli ve öğretmenlerden oluşan 16 takım katıldı. Eleme usulüyle yapılan maçlarda Berna ve Fatma öğretmenlerin takımı olan “Laleler” takımı turnuvayı şampiyon olarak tamamladı. Turnuvada ikinciliği “Kaktüsler” takımı üçüncülüğü ise “Yabangülü” takımı kazandı. Ayrıca atışları ile bütün oyunculardan alkış alan Tuğba öğretmen ise “En iyi teknik atışa sahip oyuncu” ödülünü aldı.

Turnuvada şampiyon olan takımın iki oyuncusuna da okul müdürü Şerafettin Çetin tarafından ödül olarak Side Royal Palace Otelde ailesiyle birlikte tatil hediye edildi. Birinci olan takıma kupa ve madalyaları Manavgat İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya tarafından, ikinci olan takıma kupa ve madalyaları Bocce Antrenörü Semih Var tarafından, üçüncü olan takıma kupa ve madalyaları ise Manavgat Çeltikçi Ortaokulu Müdürü Mustafa Arıcı ve En iyi teknik atışa sahip olan oyuncuya ise madalyası Okul Müdürü Şerafettin Çetin tarafından verildi.

Manavgat İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Süleyman Karakaya ve bocce antrenörü Semih Var “Bocce branşının tanıtımı ve yaygınlaştırılmasının böylesine güzel bir etkinlikle gerçekleştirilmesi nedeniyle okul müdürü Şerafettin Çetin’e,  turnuva düzenleme ekibine ve tüm oyunculara teşekkür ettiklerini” dile getirdiler.

Okul Müdürü Şerafettin Çetin “Bocce turnuvasının veliler-öğrenciler-tüm çalışanlar şeklinde planlama dahilinde devam edeceğini önümüzdeki eğitim-öğretim döneminde ise tüm özel eğitim alanını kapsayacak şekilde geniş katılımlı bir planlama ve müsabaka yapmak istediklerini, özellikle veliler tarafından turnuvanın çok güzel geçtiğini tekrar yapılması konusunda çok aşırı isteklerin geldiğini” dile getirdiler.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Gevher, Nesibe’de, Bocce, Turnuvası,
Yorumlar
Haber Yazılımı