Haber Detayı
20 Eylül 2017 - Çarşamba 09:31 Bu haber 729 kez okundu
 
Güvenli eğitim için broşür dağıttılar
Güvenli Eğitim Koordinasyon görevlisi polisler, anne babalara rehberlik eden yüz bin adet broşür dağıttı.
EĞİTİM Haberi
Güvenli eğitim için broşür dağıttılar

 

Güvenli Eğitim Koordinasyon görevlisi polisler, anne babalara rehberlik eden yüz bin adet broşür dağıttı.

 

Antalya İl Emniyet Müdürlüğünden konu ile ilgili olarak yapılan yazılı açıklamada: “Çocukların günlük yaşamlarının büyük bir bölümünü geçirdiği eğitim kurumlarında, her türlü korku ve endişeden uzak, huzur ve güven içerisinde eğitim öğretimlerini sürdürebilmeleri amacıyla Emniyet Müdürlüğümüzce gerekli tüm tedbirler alınmaktadır. Bu tedbirler kapsamında il merkezindeki 324 okulda, 648 personel Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri olarak görevlendirilmiştir.

Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri, sorumlu oldukları okulların idarecileri, öğretmenleri, öğrenci ve velileriyle iletişim kurarak okul içi-çevresi ve güzergâhındaki karşılaşabilecekleri sorunları ve sorunlara çözüm önerileri ile aksaklıkları rapor ederek okullar ile Emniyet Müdürlüğümüz arasında koordinatörlük görevini üstlenmişlerdir.

Bu kapsamda; Yeni eğitim öğretim döneminin 18 Eylül 2017 tarihinde başlamasıyla, aileler ve çocukları bilgilendirmek amacıyla, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Celal Uzunkaya’nın talimatlarıyla hazırlanan (100.000 adet) broşür, okulun açıldığı saatten itibaren okullarda tedbir alan Güvenli Eğitim Koordinasyon Görevlileri tarafından il genelinde bulunan tüm okullarda dağıtılmıştır” denildi.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör: Büşra GÜLER
Etiketler: Güvenli, eğitim, için, broşür, dağıttılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı