Haber Detayı
12 Mayıs 2017 - Cuma 10:39 Bu haber 867 kez okundu
 
Hacı adaylarına eğitim
Bu yıl Hac farizasını yerine getirecek olan Manavgatlı hacı adaylarına Merkez Selime Hatun Camii'nde uygulamalı Hac Eğitimi verildi. Üç gün süren eğitimin ilk iki gününde Manavgat Müftülüğü Konferans Salonu'nda teorik bilgiler aktarılmıştı.
YAŞAM Haberi
Hacı adaylarına eğitim

Manavgat Müftülüğü bu yıl hac farizasını yerine getirecek olan hacı adaylarına 3 gün süren Hac Eğitimi verdi. Eğitimin ilk iki gününde Manavgat Müftülüğü Konferans Salonu'nda teorik bilgiler verilirken, eğitimin son gününde Merkez Selime Hatun Camii'nde uygulamalı eğitim verildi.
Hac eğitimlerinin ilk gününde Müftü Vekili Saffet Sevim 'İbadet Bilinci ve Hac İbadeti', Müftülük Şube Müdürü Hüseyin Koçak 'Hac İbadetinin Gereği Olarak Bir Arada Yaşama Bilinci', Kur'an Kursu Eğiticisi Gülcan Elçiler kadınlara özgü konularda eğitim verdi.
Eğitimin ikinci gününde yine Müftülük Konferans Salonu'nda Uzman İmam-Hatip Hasan Hüseyin Güner 'Ana Hatlarıyla Hac ve Umre Menasiki', İlçe Müftü Vekili Saffet Sevim 'Yolculuğa Çıkmadan Önce Maddi ve Manevi Hazırlık' ve Kur'an Kursu Eğiticisi Gülcan Elçiler kadınlara özgü konularda eğitim verdi.
Eğitimin son gününde Selime Hatun Camii'nde uygulamalı eğitim gerçekleştirildi. Uzman İmam-Hatip Hasan Hüseyin Güner 'Hz. Peygamber (s.a.s.) MEscid-i Nebevi ve Medine', İlçe Müftü Vekili Saffet Sevim 'Haccın Hikmeti ve Hacdaki Sembollerin Anlamı' ve Toplum Sağlığı Merkezi Başkan Vekili Dr. Yıldırım Cengiz 'Temel Sağlık Bilgileri' konularında bilgi verdi.
Manavgat, Akseki, İbradı ve Gündoğmuş'tan toplam 118 hacı adayının katıldığı uygulamalı eğitimde ihramın nasıl giyileceği ve Kabe çevresinde nasıl tavaf edileceği camii içerisine kurulan Kabe maketi ile uygulamalı olarak gösterildi.

Kaynak: (ÖK) - Ömer Karça Editör: Ömer KARÇA
Etiketler: Hacı, adaylarına, eğitim,
Yorumlar
Haber Yazılımı