Haber Detayı
27 Kasım 2020 - Cuma 19:25 Bu haber 8325 kez okundu
 
Hafızlık Belgelerini törenle aldılar
Manavgat İlçe Müftülüğüne bağlı Taşağıl ve Side’de bulunan yatılı Kur’an Kurslarında öğrenim gören 6 öğrenci düzenlenen törenle Hafızlık Belgeleri’ni aldılar.
KÜLTÜR Haberi
Hafızlık Belgelerini törenle aldılar

Manavgat İlçe Müftülüğü Taşağıl Hacı Hamza Atalay Yatılı Erkek Kur’an Kursu ile Side Hacı Fatma-Mustafa Turgut Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursunda öğrenim gören 14-20 yaşları arasındaki 6 öğrenci, Manavgat Müftülük Binası’nda düzenlenen tören ile Hafızlık Belgeleri’ni aldılar.

Taşağıl Hacı Hamza Atalay Yatılı Erkek Kur’an Kursu’na devam eden Abdulsamed Can,  Abdulkadir Can ve Hasan Yasin Çetin ile Side Hacı Fatma-Mustafa Turgut Yatılı Hafızlık Kız Kur’an Kursu’nda öğrenim gören Nezaket Karakelle, Şeyma Akdemir ve Hamide Azra Özefe Hafızlık Belgeleri’ni ve hediye altınlarını Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit ve Manavgat Müftüsü Abdullah Eroğlu verdi.

Beşeri bilimler kadar dini ilimlere de önem verdiklerini ifade eden Manavgat Kaymakamı Dr. Mustafa Yiğit, “Gençlerimizin devletini ve milletini seven, ahlaklı ve çalışkan birer birey olmaları için eğitimlerine önem veriyoruz. Müftülük kanalı ile eğitim alan ve hafızlık belgesini almaya hak kazanan öğrencilerimizi kutluyor ve başarılarının devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

Yatılı Kur’an Kursları’ndan bugüne kadar 26 Hafız’ın mezun olduğunu belirten Manavgat Müftüsü Abdullah Eroğlu, “Halihazırda 70 öğrencimiz Hafızlık eğitimine devam ediyor. 2-2,5 yıllık bir eğitim sonunda yılda bir kere düzenlenen Hafızlık Sınavı’nda başarılı olan öğrencilerimiz belge almaya hak kazanırken, bu öğrencilerimizin eğitim ve barınma gibi her türlü masrafları hayırseverlerimizin de desteği ile Müftülüğümüz tarafından karşılanıyor” dedi. Manavgat halkının Kur’an Kursları’na gösterdiği ilgiden mutlu olduklarını ifade eden Eroğlu, “Halkımıza, bize ve öğrencilerimize verdikleri destek için teşekkür ediyorum ve desteklerini sürdürmelerini arzu ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hafızlık, Belgelerini, törenle, aldılar,
Yorumlar
Haber Yazılımı