Haber Detayı
16 Şubat 2019 - Cumartesi 15:48 Bu haber 3407 kez okundu
 
Hasan Öz; “31 Mart’ta gönül belediyeciliği başlayacak”
Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz, 31 Mart’ta düzenlenecek ola yerel seçimler için mahalle ziyaretlerine başladı. Ziyaretlerde vatandaşlar tarafından büyük bir coşku ve heyecanla karşılanan Hasan Öz, 10 yıldır süren yerel yönetim anlayışıyla Manavgat’ın bir korku kentine dönüştüğünü, insanların siyasi tercihlerini açıklamaktan ‘acaba ekmeğimden olur muyum’ diye korktuğunu belirtti.
SİYASET Haberi
Hasan Öz; “31 Mart’ta gönül belediyeciliği başlayacak”

 

Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz, 31 Mart’ta düzenlenecek ola yerel seçimler için mahalle ziyaretlerine başladı. Ziyaretlerde vatandaşlar tarafından büyük bir coşku ve heyecanla karşılanan Hasan Öz, 10 yıldır süren yerel yönetim anlayışıyla Manavgat’ın bir korku kentine dönüştüğünü, insanların siyasi tercihlerini açıklamaktan ‘acaba ekmeğimden olur muyum’ diye korktuğunu belirtti.

Manavgat’ta 31 Mart’tan sonra gönül ve hizmet belediyeciliği yapacaklarını anlatan Cumhur İttifakı Başkan Adayı Hasan Öz, “Allahın izniyle önümüzdeki süreçte sadece hizmet ve gönül belediyeciliği olacak. Hiçbir şekilde siyasi ayrım yapılmayacak. Buna ben kefilim ve taahhüt veriyorum. Manavgat’ta çok büyük bir baskı ve mutsuzluk var. Onun içinde seçim sloganımızı yüzün gülsün Manavgat diye belirledik” dedi.

Cumhur İttifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz, mahalle ziyaretlerine Demirciler, Aşağı Işıklar ve Çeltikçi’den başladı. Ziyaretlere eşi Nadide Öz’le birlikte Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, MHP Manavgat İlçe Başkanı Nooman Enhoş, Ak Parti ve MHP’li yöneticilerde katıldı.

Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz, ilk ziyaretini ailesinin köyü olan Demirciler’e gerçekleştirdi. Mahalleliler tarafından kurban kesilerek, havai fişekler ve meşalelerle karşılanan başkan adayı Hasan Öz, ilk önce babasının elini öperek başladığı seçim yarışında hayır duasını aldı. Her 3 mahallede de meydanı dolduranlarla tek tek tokalaşan Hasan belediye başkan adayı Hasan Öz için dua okundu.

HERKESTE ‘EKMEĞİMDEN EDERLER’ DİYE KORKU VAR

Ziyaret ettiği 3 mahallede kürsüye Ak Parti Manavgat İlçe Başkanı Yusuf Halimoğlu, MHP İlçe Başkanı Nooman Enhoş ve mahalle muhtarlarıyla birlikte çıkan Hasan Öz, konuşmasında Manavgat Belediyesinin hizmet yeri olduğunu, herkese hiç ayrım yapmadan hizmet edeceğini söyledi. Manavgat’ı iktidarla buluşturarak hizmetleri getireceklerini anlatan Hasan Öz, ilçede yaşayan vatandaşların büyük bir korku içinde olduğunu belirtti. Geçtiğimiz günlerde yapılan SKM açılışına katılmak isteyen ancak katılamayan yüzlerce kişiden hem açılış öncesinde hemde sonrasında telefon aldığını belirten Başkan adayı Hasan Öz, “Memleketimde bir korku var, herkeste bir korku var. ‘Yarın beni orada bir gören olursa, beni ekmeğimden ederler, beni işimden ederler.’ Artık bundan kurtulma zamanı geldi. Benim memleketimde hiç kimse hiç kimseye baskı yapamaz. Herkes özgürdür, Herkes herkesi eleştirebilir.  O ondandı bu bundandı diye ceza vermek, O’na kin duymak bu nedir?” dedi.

HİZMET VE GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ

31 Mart’tan sonra Manavgat’ta, hizmet belediyeciliği ve gönül belediyeciliği olacağını söyleyen Hasan Öz, “Allahın izniyle önümüzdeki süreçte sadece hizmet ve gönül belediyeciliği olacak. Hiçbir şekilde siyasi ayrım yapılmayacak. Buna ben kefilim ve taahhüt veriyorum. Manavgat’ta çok büyük bir baskı ve mutsuzluk var. Onun içinde seçim sloganımızı yüzün gülsün Manavgat diye belirledik. Manavgat’ın yüzü gülmüyor. İnşallah 1 Nisan’dan sonra herkesin yüzü gülecek. Hiçbir şekilde menfaat düşünmeyen, ayrımcılık yapmayan bir belediye başkanına sahip olacaksınız” diye konuştu.

KAVGA VE GÜRÜLTÜYLE İŞİMİZ YOK, İŞİMİZ HİZMET

Seçimlerin demokratik bir yarış olduğunu ve vatandaşın kimi tercih ederse onun göreve geleceğini anlatan Cumhur İttifakı Başkan Adayı Hasan Öz, “Bu seçimdir, demokratik bir yarıştır. Hiç kimseyle, kavgayla gürültüyle bir derdimiz yok. Biz kavga istemiyoruz, gürültü istemiyoruz. Biz, sadece memleketimize hizmet etmek istiyoruz. Bu demokratik bir yarış, Manavgat’a, Manavgatlıya yakışır bir kampanya yapacağız. Manavgat’ın ‘öz’ evladı olarak kampanyamızda belde aşağıya bir vurmak gibi bir çalışma yapmayacağız. Belde aşağı vurmak istersek malzeme çok ama yapacağımız hizmetleri anlatacağım. Manavgat’a iktidarla birlikte çok büyük hizmetler getireceğim. Artık Manavgat kabuğunu kırmalı, Manavgat sen ben kavgasından sıyrılmalı, insanlar huzurlu olmalı, yüzleri gülmeli. Bunu da yüzünü güldürecek, insanlarımızı huzurlu yaşatacak projelerimiz hazır. İnşallah en kısa zamanda bu projeleri de hayata geçireceğiz” dedi.

‘DÜŞMAN’ KELİMESİ NE DEMEK?

Şükrü Sözen’in seçim kampanyası sırasında söylediği sözlerin Manavgat’a ve Manavgatlıya yakışmadığını anlatan Cumhur İttifakı başkan adayı Hasan Öz, “Dün bir konuşmasını duydum, ‘Asla düşman değilim’ demiş. ‘Düşman’ kelimesi ne demek? Ben bu seçim sürecinde ‘düşman’ diye bir kelime asla duymak istemiyorum. Bende kullanmam zaten. Bizlere yakışmaz. Bu neyin düşmanlığı. Biz bu ülkenin, bu şehrin, aynı mahallenin insanlarıyız. ‘Düşman’lık ne demek? Bu neyin düşmanlığı?  Manavgat Belediyesi kimsenin babasının malı değil. Bu bir demokratik yarıştır, sandığa gidilir sandıkta vatandaşımız, halkımız kimi takdir ederse, kimin Manavgat için daha hayırlı olacağını düşünürse, halkımız buna karar verir” diye konuştu.

KALDIRIMDA YÜRÜMEK

Seçimlerin bitmesinin ardından hayatın devam edeceğini anlatan Cumhur ittifakı Manavgat Belediye Başkan Adayı Hasan Öz, “Biz seçimden sonrada aynı toplumda yaşayacağız. Bu seçimden sonra da kaldırımlarda yürürken birbirimizle karşılaşacağız. Bu seçimden sonra birbirimizin işyerinin önünde geçerken merhabalaşıp çay içebileceğiz.  Ben 5 yıl ilçe başkanlığı yaptım. Her yere gönül rahatlığıyla gidip, Ak Partili, CHP’li MHPli herkesin çayını içebiliyorum. Ama o koltuktan indikten sonra kaldırımda yürüyemeyecek olanlar düşünmeli bunları” dedi.

‘BEN BURADAYIM SORUN’

Hasan Öz sözlerini şöyle sürdürdü: “Sayın başkanımız da yabancımız değil. Kendi mahallemizin çocuğu, ağabeyimdir. Saygı duyuyorum ama ben onda yorgunluk görüyorum. Artık bu görevi gençlere bırakması gerektiğini ve bunun zamanının geldiğini düşünüyorum. İnşallah bunu da sizlerle başaracağız.

Sayın başkan her gittiği yerde, ‘Geldiğinde sorun bakalım’ diyormuş. Ben bunu anlamıyorum, benim vatandaşlarımın aklı yok mu? Ben şu anda huzurunuzdayım. Allah’ın izniyle alnım ak, başım dik. Bana ne isterseniz sorabilirsiniz. Ben 5 yıl boyunca ilçe başkanlığı yaptım, Ne ailemin adına leke sürdürecek, ne sizlerin, nede partimize oy verenlerin adına leke sürdürecek hiçbir davranışta bulunmadım, hiçbir imza atmadım, atmayacağım, attıramazlar.”

Cumhur İttifakı Başkan Adayı Hasan Öz, konuşmasının ardından vatandaşlara mikrofon uzatarak, onların sorduğu soruları yanıtladı.

Kaynak: (HM) - Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Hasan, Öz;, “31, Mart’ta, gönül, belediyeciliği, başlayacak”,
Yorumlar
Haber Yazılımı